سفر با قطار

ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه

ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه

در مقاله امروز می خواهیم به بررسی موضوع ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه بپردازیم. افراد برای سفر معمولاً وسایل نقلیه گوناگونی را مد نظر دارند و بسته به شرایط موجود یکی را انتخاب می کنند. مثلا افرادی که سفری اضطراری در پیش داشته باشند قطعاً هواپیما را به عنوان وسیله حمل نقل انتخاب کرده ولی افرادی که راحتی در سفر، امنیت و لذت از مسیر را خواستار باشند، قطار را  به عنوان وسیله حمل و نقل انتخاب می کنند.

یکی از دلایلی که خیلی از مسافران قطار را انتخاب می کنند، این است که در طی سفر دیگر نگران کم کردن مسیر نیستند. اما اگر می خواهید اطلاعاتی از مسیری که بار قطار طی می کنید را بر روی نقشه ببینید با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

در این مقاله سعی می شود که به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • مزایای استفاده از قطار چیست؟

 • مشخصات ایستگاه راه آهن مشهد چیست ؟

 • برای پیدا کردن ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه چکار باید کرد؟

 • ایستگاه راه آهن مشهد تا چه حد توان انتقال مسافران را دارد؟

 

مزایای استفاده از قطار چیست؟

با پیشرفت همه روزه تکنولوژی و افزایش ایمنی در خطوط ریلی، پیشرفته شدن قطار ها و اضافه شدن قطارهای سریع السیر به ناوگان ریلی تمایل استفاده مردم از این وسیله بیشتر از قبل شده است. قطار مزایای متفاوتی را در اختیار مسافران می گذارد از جمله :

 • وجود امنیت بالا نسبت به سایر وسایل نقلیه

 • هزینه های سفر به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند.

 • قطار معظل ترافیک ندارد

 • وجود شرایط خواب و استراحت

 • وجود شرایط پذیرایی در قطار

 • سرویس های بهداشتی

 • با قطار دیگر نگران گم کردن مسیر نباشید.

 • سازگاری با محیط زیست

 • و….

برخی از ویژگی های قطارهای فدک عبارتند از

✅  ارائه ویلچر به مسافران برای جابجایی در ایستگاه و قطار در صورت درخواست

✅  ارائه گهواره به مسافران دارای کودک زیر دو سال در صورت درخواست

✅  ارائه هدفون

✅ ارائه روزنامه های فارسی، عربی و انگلیسی

مشخصات ایستگاه راه آهن مشهد چیست ؟

معمار برجسته استاد حیدر غیایی طراحی معماری ایستگاه راه آهن مشهد را برعهده داشت. این ایستگاه که در بین آثار ثبت شده کشور به چشم می خورد بزرگترین ایستگاه راه آهن ریلی کشور  به حساب می آید.

ساخت این اثر فاخر در سال 1334 آغاز شد و در سال 1345 بع کار خود پایان داد. علت اینکه وقفه طولانی مدتی در این پروژه اتفاق افتاد ورود نازی ها و کشیده شدن جنگ جهانی دوم به کشور ما بود. بال هایی که در این ایستگاه طراحی شده از بال های فروهر الگو برداری کرده است. طرحی این ایستگاه برگرفته شده از معماری اشکانی تیس پون و کاخ کسرا است.

برای پیدا کردن ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه چکار باید کرد؟

امروزه با توسعه فناوری ها این امکان وجود دارد که شما با روشن کردن موقعیت یاب گوشی هوشمند ،اتصال به اینترنت و کمک گرفتن از برنامه نقشه (Map) آدرس دقیق مقصد خود را روی نقشه پیدا کنید. این نقشه ها اطلاعات ریزی مانند مسیر های کم ترافیک نزدیک مقصد، حد فاصل بین مبدا و مقصد، مدت زمان فاصله بین مبدا و مقصد و … را در اختیار شما قرار می دهند.

شما کافی است که برای پیدا کردن آدرس دقیق ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه در قسمت مقصد عبارت”ایستگاه راه آهن مشهد” را وارد کنید تا اطلاعات دقیق این مسیر در اختیار شما قرار بگیرد. ساده ترین راه برای این کار جستجو کلید واژه “ایستگاه راه آهن مشهد روی نقشه ” است با وارد کردن این عبارت خواهید دید که ایستگاه راه آهن مشهد بر روی نقشه پین شده است.

فدک، همسفر رویاهای شیرین شما

ایستگاه راه آهن مشهد تا چه حد توان انتقال مسافران را دارد؟

بر اساس آمار اعلام شده این ایستگاه در سال 1388 میزبان چیزی بیش از  12 میلیون نفر بوده است. با توجه به اینکه 30 درصد از مسافران شهر مشهد با استفاده از قطار جابجا می شوند، مسئولان مربوطه تصمیم گرفته اند که پایانه دوم این ایستگاه نیز ساخته شود. فاصله این ایستگاه تا حرم مطهر 2 کیلومتر است.

ایستگاه راه آهن مشهد تا چه حد توان انتقال مسافران را دارد؟

ایستگاه راه آهن مشهد تا چه حد توان انتقال مسافران را دارد؟

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از 200 دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *