سفر با قطار

ایستگاه های قطار مشهد به تهران

ایستگاه های قطارمشهد به تهران

درمقاله امروز قصد داریم موضوع  ایستگاه های قطار مشهد به تهران را بررسی کنیم.

از پرازدحام ترین خطوط ریلی کشور می توان به خط مشهد به تهران اشاره نمود.این خط ریلی در سال 1335 شروع به کار نمودوسالانه میلیون ها مسافراز این خطوط ریلی برای رسیدن به مقصد خود استفاده می کنند.

حسن شهرت شهر مشهد و وجود حرم امام رضا ونیز جایگاه ویژه شهر تهران به عنوان پایتخت کشور جمهوری اسلامی ایران از یک طرف واطمینان و لذت بخش بودن سفر با قطار از سویی دیگر موجب شده است که بلیط قطار مشهد به تهران جز یکی پرفروش ترین بلیط ها باشد .پر تردد بودن این خطوط باعث شده قطار های متنوعی با درجه کیفیت های متفاوت در اختیار مسافران این خطوط قرار گیرد وبه راحتی گزینه متناسب با خود را انتخاب کنند.

در ادامه سوالات مطرح شده در این بخش را پاسخ خواهیم داد:

 • موقعیت جغرافیایی راه آهن مشهد چگونه است؟
 • موقعیت جغرافیایی راه آهن تهران چگونه است؟
 • چه قطارهایی در مسیر مشهد به تهران فعالیت می کنند؟
 • قطارهای چهارستاره مشهد به تهران کدامند؟
 • ارزان ترین بلیط قطار مشهد به تهران کدام است؟
 • به چه صورت می توان استرداد آنلاین بلیط قرار را انجام داد؟

 

 

موقعیت جغرافیایی راه آهن مشهد چگونه است؟

ایستگاه راه آهن مشهد توسط معمار معروف ایرانی به نام حیدر غیایی به دستور پهلوی دوم طراحی شد،این ایستگاه از معماری بی نظیری برخوردار است که قدمت فراوان دارد و در سال 1345 به بهره برداری رسید..

این ایستگاه در ظلع شمالی شهر ودر زمینی به مساحت 12هزار متر مربع واقع شده است .فاصله نسبتا کمی با حرم امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) دارد.

 

 موقعیت جغرافیایی راه آهن تهران چگونه است؟

ایستگاه راه آهن تهران در سال 1306 توسط معماری اکراینی به نام ولادیسلاوویچ گارادیتسکیی با حضور رضا شاه پهلوی در جنوب میدان راه آهن تهران با مساحتی بالغ بر174هکتار احداث گردید.این اثر درسال 1379به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است و قدمت آن به دوره ی پهلوی اول برمی گردد.

مسیر مشهد به تهران

مسافران عزیزی که بلیط مسیر تهران مشهد را تهیه کرده اند می توانند در ایستگاه های بین راه پیاده شوند. شهرهایی که ایستگاه های قطار تهران مشهد در آنجا وجود دارد شامل: ورامین، چاه شیرین، لارستان، آب گرم، سرخ دشت، سمنان، ده نمک، باتری، گرمسار، کویر، ابردژ، پیشوا و بسیاری از ایستگاهای دیگر می باشد.

چه قطارهایی در مسیر مشهد به تهران فعالیت می کنند؟

مسیر مشهد به تهران شاخص ترین شاهراه ریلی کشور محسوب می گردد و بالاترین میزان انتقال مسافر در روز را به خود اختصاص داده است. در این مسیر حدود 20 نوع قطار مختلف مشغول جابجایی مسافران هستند و مسافران باید زمانی حدود 10 الی 12 ساعت را طی کنند تا به مقصد برسند  .

چه قطارهایی در مسیر مشهد به تهران فعالیت می کنند؟

چه قطارهایی در مسیر مشهد به تهران فعالیت می کنند؟

امروزه قطار های متنوعی چون فدک ، زندگی و نور که قطار های پنج ستاره محسوب میشوند خدمات ویژه وبی نظیری را به مسافران خود ارائه می دهند وشرایط سفری راحت ولذت بخش را فراهم می آورند.این قطار ها دارای کوپه های 4تخته هستند ،به سبب همین امکانات قیمت بلیط آن ها نیز به مراتب بالاتر است .

فدک، برترین قطار مسافربری بر اساس ارزیابی راه آهن ج.ا.ا در سال 1397

قطارهای چهارستاره مشهد به تهران کدامند؟

قیمت بلیط قطارهای چهارستاره نسبت به پنج ستاره پایین است واز بهترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نام قطار مدل کوپه شرکت ریلی
پردیس 4تخته رجا
سیمرغ 4تخته رجا
صبا اتوبوسی رجا
پرستو 4تخته بن ریل
سبز 4تخته رجا
پلور 4تخته رجا
غزال 4تخته پارس لاریم،بن ریل
سروش 4تخته بن ریل
غدیر 4تخته ریل ترابر سبا

 

ارزان ترین بلیط قطار مشهد به تهران کدام است؟

اصولا قطار های سه ستاره دارای ازانترین بلیط ها هستند وتنوع بسیار بالایی دارند .شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز بلیط های متنوعی از شرکت های مختلف که متناسب با برنامه سفرتان است را به صورت اینترنتی رزرو کنید.

 

برخی از ویژگی های قطارهای فدک:

 • عایق های صوتی و حرارتی جهت حذف صداهای مزاحم و افزایش سطح کیفی سفر
 • تزئینات داخلی لوکس و مدرنبه منظور جریان هوای تازه در واگن به منظور ایجاد شرایط آسایش مسافران
 • سامانه روشنایی و نورپردازی ویژه
 • تخت های بزرگتر از اندازه استاندارد (600*1760)
 • سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز به شیرهای اتوماتیک و آب سرد و گرم

 

 به چه صورت می توان استرداد آنلاین بلیط قرار را انجام داد؟

در گذشته مسافران مجبور بودند که برای استرارد بلیط خود به دفاتر فروش بلیط مراجعه نمایند.امروزه با پیشرفت تکنولوژی سایت علی بابا شرایطی را فراهم کرده است که بتوان استرداد بلیط قطار را به صورت آنلاین انجام داد وبا مراجعه به سایت علی بابا و رفتن به بخش حساب کاربری خود میتوانید استرداد بلیط را انجام دهید و هزینه بلیط بعد از کسر مبلغ کنسلی به حساب شما واریزمی گردد.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از 200 دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021