مقاصد گردشگری

لیست داروخانه‌های مشهد(آدرس، تلفن و …)

داروخانه های مشهد

پیش از شروع سفر و یا در طول سفر هر مسافری میبایست در مورد شهری که به آن سفر می‌کنند اطلاعات اولیه‌ای داشته باشد، یکی از این مهمترین اطلاعات مورد نیاز در شهر مقصد، آدرس داروخانه‌های آن شهر است. مشهد به‌عنوان یکی از شهرهای مهم زیارتی که مرکز گردشگری در شرق کشور محسوب می‌شود، هرساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود می کشاند.

از طرف دیگر شهر مشهد یکی از قطب‌های پزشکی ایران نیز هست که نیازهای پزشکی بخش وسیعی از شرق و جنوب شرق کشور را برآورده کرده و بیمارستان‌های مجهزی برای کمک به بیماران دارد. بیماران از شهرهای اطراف معمولاً برای درمان بیماری‌های خاص و مزمن به مشهد مراجعه می کنند.

بنابراین به نظر می‌رسد اطلاع اولیه در خصوص داروخانه‌های مشهد به گردشگران و زائران این شهر کمک خواهد کرد.

ساعت کار داروخانه‌های مشهد متغیر است و به‌صورت شبانه‌روزی، تمام‌وقت یا پاره‌وقت به مراجعین خدمات ارائه می‌دهند. ازاین‌رو در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم در مورد داروخانه‌های مشهد و خدماتی که ارائه می‌دهند صحبت کنیم.

 

سرفصل‌های عنوان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از:

 • معرفی داروخانه امام رضا مشهد

 • معرفی داروخانه های شبانه‌روزی مشهد

 • معرفی داروخانه های تمام‌وقت و نیمه‌وقت مشهد

 • معرفی داروخانه های آنلاین مشهد

 

داروخانه امام رضا مشهد

مشهد شهری با سه میلیون جمعیت ثابت است که هرساله حدود سی میلیون زائر با وسائل مختلفی از جمله اتوبوس، هواپیما و قطار به این شهر سفر می‌کنند. بنابراین در این شهر تلاش شده است از نظر امکانات رفاهی نیازهای گردشگران تأمین شود.

چندین داروخانه شبانه‌روزی در این شهر وجود دارد که معروف‌ترین داروخانه در این لیست، داروخانه امام رضا(ع) است که جزء ده داروخانه‌ی برتر ایران شناخته‌شده و از بهترین داروخانه‌های مشهد است. این داروخانه به‌عنوان بخشی از مرکز درمانی و زیر نظر بیمارستان امام رضا فعالیت می‌کند و به خاطر مزین شدن به نام مبارک امام رضا (ع)، تقریباً تمام شهروندان و زائران آن را می‌شناسند.

این داروخانه در اسفند سال 1362 تأسیس ‌شده است و تا به امروز به‌صورت شبانه‌روزی خدمات ارائه می‌کند. این داروخانه جنب بیمارستان امام رضا و در میدان امام رضا قرار دارد.

داروخانه امام رضا مشهد یکی از بزرگ‌ترین داروخانه‌های مشهد به شمار می‌آید و تقریباً تمام انواع داروهای موجود در ایران را دارد. این داروخانه هرروز بیش از هزار و پانصد نفر مراجعه‌کننده می‌پذیرد

بیش از نود درصد داروهای موجود در این داروخانه ساخت ایران هستند. نحوه‌ی نسخه‌پیچی و ارائه‌ی خدمات در داروخانه امام رضا مشهد از سال 1390 به‌صورت اتوماتیک درآمده است تا مراجعین بهتر بتوانند خدمات دریافت کنند. مراجعه‌کنندگان از شهرهای مختلف ایران و به‌خصوص از بخش شرقی کشور برای دریافت نسخه به این داروخانه مراجعه می‌نمایند. همچنین برای اطلاع از وجود داروی موردنظر خود می‌توانید با شماره تلفن 38517681 تماس بگیرید.

[irp posts=”2728″ name=”ایستگاه راه آهن مشهد”]

 

داروخانه های شبانه‌روزی مشهد

داروخانه امام رضا تنها داروخانه شبانه‌روزی مشهد نیست. داروخانه بیست‌ودو بهمن نیز یکی از داروخانه‌های شبانه روزی مشهد است که معمولاً نسخه‌های بیماری‌های خاص را با مراجعه به این داروخانه می‌توان پیدا کرد.

آدرس: این داروخانه شبانه‌روزی در خیابان دانشگاه و نبش دانشکده پزشکی قرار دارد. برای اطلاع از موجود بودن داروها در این داروخانه می‌توانید با شماره تلفن 38598014 تماس بگیرید.

داروخانه های مشهد

داروخانه های مشهد

داروخانه‌های شبانه روزی دیگری نیز در مشهد وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به داروخانه دکتر آردم اشاره کرد.

آدرس این داروخانه‌ی قدیمی، نرسيده به پنج راه سناباد، جنب مسجد الزهرا، پلاك ۱۳۴۵۳ است که برای اطلاع از داروهای موجود در این داروخانه نیز می‌توان با شماره 3847375 تماس گرفت.

اگر به دنبال داروخانه شبانه‌روزی مشهد هستید که در اطراف حرم امام رضا باشد، داروخانه دکتر صدقی گزینه‌ی مناسبی است. این داروخانه در خيابان آيت‌الله شيرازي، حدفاصل شيرازي ۱۹ و ۲۱ واقع ‌شده است و شماره تماس آن 32222611 است.

همچنین می‌توان به داروخانه دکتر غفاریان نیز مراجعه کرد که در خیابان امام رضا و بین فلکه آب و چهارراه دانش قرار گرفته است و شماره تماس آن 38598124 است.

داروخانه شبانه‌روزی احمدآباد مشهد نیز از داروخانه‌های معروف این شهر است. این داروخانه بین احمدآباد یک و سه قرار گرفته است. در ادامه فهرستی از ده داروخانه شبانه‌روزی قرار داده خواهد شد:

 

 • داروخانه دكتر باستان در خيابان فدائيان اسلام، نبش خيابان فارابي، پ ۳۰۷ قرار گرفته است و به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند. شماره تلفن این داروخانه برای اطلاعات بیشتر 38524177 است.

 • داروخانه دکتر پیروز مشهد در بلوار ۱۷ شهريور شمالي، درمانگاه سرور واقع شده است و به‌صورت شبانه‌روزی خدمات ارائه می‌دهد. شماره تماس آن برای اطلاعات بیشتر 33666262 است.

 • داروخانه دكتر تقي­پور زرقري در 30 متري طلاب ، بين چهارراه برق و مفتح ۲، پلاك ۴۷۸ قرار دارد و به‌صورت شبانه‌روزی می‌توان به آن مراجعه نمود. تلفن تماس برای اطلاعات بیشتر 32702841 است.

 • داروخانه دکتر مهرافشان در بلوار شهيد فلاحي، بين فلاحي ۸ و ۱۰ پلاك ۲۲ قرار دارد. این داروخانه نیز به شکل شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 35220520 تماس بگیرید.

 • داروخانه بیمارستان دکتر شیخ در محدوده‌ی این بیمارستان و در خیابان تعبدی قرار گرفته است. این داروخانه مربوط به بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ بوده و به‌صورت شبانه‌روزی مراجع می‌پذیرد. تلفن تماس آن برای اطلاعات بیشتر 37277470 است.

 • داروخانه هلال‌احمر در خیابان بزرگمهر، بزرگمهر شمالی 14 قرار گرفته است. داروخانه هلال‌احمر، یکی از چندین داروخانه شبانه‌روزی مشهد است. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 37638810 تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر نظری تولایی در بلوار هنرستان، بين هنرستان و سامانيه پلاک ۲۳۴ قرار گرفته است. این داروخانه به‌صورت شبانه‌روزی به مشتریان خدمات ارائه می‌کند. تلفن تماس آن برای اطلاعات بیشتر 38834289 است.

 • داروخانه دکتر مهدوی در خيابان مطهري شمالي، بين مطهري ۳۳و ۳۵ پلاك ۷۰۷ واقع شده است و به‌صورت شبانه‌روزی مراجع می‌پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۷۳۱۸۱۵۶ تماس حاصل نمایید.

 • داروخانه دکتر حقی در آدرس ابتداي بلوار پيروزي، روبروي قنادي جام عسل، پلاك ۹ قرار دارد. این داروخانه شبانه‌روزی است. شماره تماس آن برای اطلاعات بیشتر 3۸۷۶۳۰۴۳ است.

 • داروخانه دکتر حسن‌آبادی در مشهد خيابان خواجه ربيع ابتداي خيابان گاز قرار گرفته است و به‌صورت شبانه‌روزی باز است. تلفن تماس برای اطلاعات بیشتر 3۷۳۳۶۱۰۰ است.

[irp posts=”5693″ name=”کرایه اتومبیل مشهد(با راننده و بدون راننده)¬+لیست قیمت”]

 

داروخانه های تمام‌وقت و نیمه‌وقت مشهد

علاوه بر داروخانه‌های شبانه‌روزی، داروخانه‌های دیگری نیز وجود دارند که به‌صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت فعالیت می‌کنند. ساعت کار داروخانه‌های مشهد در حالت عادی حداکثر تا ساعت نه شب است. یکی از معروف‌ترین داروخانه‌های مشهد، داروخانه مدیکال مشهد است که معمولاً داروهای خاص و کمیاب را می‌توان از آنجا تهیه نمود.

این داروخانه در بلوار سجاد قرار دارد و آدرس دقیق آن ابتدای خیابان بزرگمهر شمالی است. شماره تماس داروخانه مدیکال مشهد، 37618066 است.

 از بین داروخانه‌های بزرگ دیگر شهر مشهد می‌توان داروخانه دکتر اباذری را نام برد که تمام‌وقت است و در خیابان احمدآباد، نبش پرستار 1 قرار گرفته است. این داروخانه که معمولاً می‌توان داروهای موردنیاز را از آنجا تهیه نمود نزدیک بیمارستان قائم واقع شده و ساختمان‌های پزشکی مختلفی در اطراف آن قرار دارند. شماره تماس این داروخانه 38445052 است.

در ادامه لیستی از داروخانه­های تمام‌وقت و نیمه‌وقت در مشهد ارائه خواهد شد:

 • داروخانه دکتر افخمی در بلوار وکیل‌آباد، نرسيده به ميدان سيد رضي،  پلاك ۷۱ واقع گردیده است و به‌صورت نیمه‌وقت فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۶۰۹۲۲۱۷ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر بهرامی داروخانه‌ی نیمه‌وقت دیگری است که در خیابان ابن‌سینا، نبش ابن‌سینا یک قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۸۵۹۷۶۰۸ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر پارسا در كوي صاحب‌الزمان، شهرك ثامن، پلاك ۱۹ قرار دارد. این داروخانه به‌صورت نیمه‌وقت فعالیت می‌نماید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۲۵۸۷۴۶۸ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر خدایی در آدرس بلوار سازمان آب ،تقاطع بلوار قاضي طباطبائي و بلوار ارشاد ، پلاك ۱ قرار دارد و به‌صورت نیمه‌وقت پاسخگوی مراجعین است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۷۲۶۱۵۳۲ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر زهدی در خيابان طبرسي جنوبي، فلكه طبرسي، جنب هتل رضا قرار دارد و ساعت کاری آن به‌صورت نیمه‌وقت است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۳۳۳۶۲۰۰ تماس بگیرید.

 • داروخانه دكتر آذري متين در خیابان فلسطین پنج قرار دارد. این داروخانه به‌صورت تمام‌وقت تا ساعت نه شب باز است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۸۴۰۳۸۴۰ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر حسین اسلامی در فلكه ۱۵ خرداد، ابتداي بلوار جمهوري ، پلاك ۳۶ واقع شده است. این داروخانه به‌صورت تمام‌وقت پاسخگوی مشتریان است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۸۵۴۰۵۰۵ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر اقبال در قاسم‌آباد، ميدان حجاب، جنب مجتمع پزشكي اسفنديار قرار دارد و به‌صورت تمام‌وقت باز است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۶۲۲۶۲۴۲ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر الهیاری در بلوار امام رضا، نبش امام رضا ۲۱ قرار گرفته است. این داروخانه از هشت صبح تا ساعت نه شب پاسخگوی مشتریان است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۸۵۴۹۶۲۶ تماس بگیرید.

 • داروخانه دکتر امیری در تقاطع خيابان سلمان فارسي و كلاهدوز، پلاك ۹۲ قرار دارد. این داروخانه به‌طور تمام‌وقت کار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 3۸۴۰۰۹۶۸ تماس بگیرید.

داروخانه های آنلاین مشهد

برای کمک به شهروندان و گردشگران، داروخانه های آنلاین نیز در مشهد افتتاح شده اند. یکی از این سایت ها، سایت فروش آنلاین داروخانه دکتر فکوری است که این داروخانه در خیابان کلاهدوز مشهد قرار دارد. البته این داروخانه اینترنتی صرفاً محصولات غیر دارویی که مربوط به سلامت است را می‌فروشد.

از طریق سایت این داروخانه می‌توان محصولات بهداشتی و آرایشی و قرص‌ها و پودرهای تقویتی و مکمل را خریداری نمود. تجهیزات مختلف پزشکی را نیز می‌توان به‌صورت آنلاین خریداری کرد. جنبه‌ی مناسب این داروخانه آنلاین این است که درباره‌ی محصولات مختلف اطلاعات کاملی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد و مقالات سلامتی متعددی در سایت بارگذاری شده است تا افراد بتوانند مناسب‌ترین محصول را بر طبق نیازشان خریداری نمایند.

برای ارتباط با این داروخانه می‌توانید با شماره تلفن37128570 تماس بگیرید. درصورتی‌که مراجعه به داروخانه‌ها برای افراد مشکل باشد می‌توانند با استفاده از راه‌های ارتباطی مانند شماره تماس، موجودی داروی موردنیازشان را در داروخانه‌ی موردنظر پیگیری نمایند.

مشهد شهری با امکانات پیشرفته است و معمولاً می‌توان از خدمات پزشکی ارائه‌شده در این شهر به‌سادگی استفاده نمود. داروخانه‌های مشهد معمولاً داروهای خاص و متعدد را ارائه می‌دهند و در تمام شهر به‌سادگی یافت می‌شوند. نگران نباشید در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به آن‌ها نسخه‌ی موردنظر خود را تهیه کنید.

 

نگاهی گذرا به برخی خدماتی که توسط مهمانداران و پرسنل تشریفات در قطارهای 5 ستاره فدک ارائه می شود:

 • انتخاب درجه حرارت داخلی کوپه­ ها از طرف مهمانان
 • ارائه خدمات تشریفات و استقبال از مهمانان با فرش قرمز در سکوهای مسافری در هنگام عزیمت یا مراجعت از سفر
 • ارائه حوله مرطوب گرم / سرد (به فراخور فصل) در ابتدای سفر
 • سرو نوشیدنی خوشامدگویی (Welcome Drink) که شامل نوشیدنی­های سنتی و سرد می‌باشند.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *