سوالات متداول

خرید بلیت

امکان تغییر اطلاعات بلیت صادر شده به دلیل محدودیت های موجود در سیستم فروش بلیت راه آهن ج.ا.ا وجود ندارد و تنها راه ممکن، استرداد بلیت و خرید بلیت جدید می باشد.

بله، دانلود و استفاده از اپلیکیشن قطار فدک برای خرید بلیت از لینک ذیل امکان پذیر می باشد:
نسخه اندروید:
  https://cafebazaar.ir/app/com.alefba.app.fadaktrains/?l=fa
نسخه آیفون:
 https://new.sibapp.com/applications/fadak

قیمت بلیت با توجه به سیاست های بازاریابی و فروش شرکت و متأثر از معیارهایی از قبیل تقاضای سفر، تعداد بلیت باقیمانده، قیمت بلیت رقبا و … تغییر می کند البته این تغییر به معنی کاهش یا افزایش در تخفیف شرکت در قیمت بلیت می باشد. همچنین تغییرات قیمت بلیت از قبل قابل پیش بینی نیست.

انتخاب محل استقرار در اختیار ما یا شما نیست بلکه سیستم فروش راه آهن ج.ا.ا بصورت اتوماتیک و با توجه به مواردی از قبیل وضعیت بلیت های فروش رفته، سهمیه ها و … انتخاب سالن، کوپه یا تخت را انجام می دهد

انتخاب غذا در کلاس های خدمات بیزینس و ویژه امکان پذیر می باشد البته بمنظور امکان برنامه ریزی بهتر، اگر از یک روز قبل از حرکت قطار نسبت به خرید بلیت اقدام نمایید، انتخاب غذا غیرفعال می گردد و در قطار با توجه به موجودی به شما غذا ارائه می گردد.

ممکن است مشکلی در ارتباط بین سیستم فروش بلیت راه آهن و سامانه ثبت احوال ایجاد شده باشد در نتیجه در بعضی از موارد با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد، امکان نمایش نام و نام خانوادگی وجود نداشته باشد. این امکان فراهم شده است که در چنین شرایطی نام و نام خانوادگی مهمانان بصورت دستی وارد شود. در صورت نیاز می توانید از بخش اتباع خارجی سایت نیز استفاده فرمایید فقط به جای شماره گذرنامه، کد ملی را وارد نمایید و در وارد کردن اسامی همراهان دقت کافی را مبذول فرمایید.

این موضوع ممکن است چند دلیل داشته باشد:
الف) عدم شروع فروش بلیت در بازه زمانی مد نظر شما.
ب) عدم وجود قطار فدک در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سوال مسیرهای قطار فدک و برنامه حرکت قطار فدک مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 02195119411 داخلی 1 و یا شماره تلفن 02154824 با ما در ارتباط باشید.

بدلیل محدود بودن ناوگان در همه مسیرها قطار فدک وجود ندارد. امیدواریم به زودی با توسعه ناوگان بتونیم مسیرهای بیشتری رو تحت پوشش بگیریم. در شرایط فعلی قطارهای فدک در مسیرهای قم مشهد و بالعکس (همه روزه)، تهران مشهد و بالعکس (همه روزه)، زنجان مشهد و بالعکس (یک روز در میان)، قزوین مشهد و بالعکس (یک روز در میان) و کرج مشهد و بالعکس (یک روز در میان) در حال خدمات رسانی می باشند.

اصطلاح کوپه دربست زمانی استفاده می شود که مهمان قصد داشته باشد با تعداد مسافر کمتر از 4 نفر یک کوپه کامل را خریداری نماید. هنگام تعیین مسیر و تاریخ جهت جستجوی بلیت، لطفاً تیک دربست کوپه را انتخاب نمایید.
هزینه بلیت کسر کوپه ارزان تر از بلیت کامل محاسبه می شود البته این اختلاف بر حسب کلاس خدمات متفاوت خواهد بود

بلیت های استردادی قطارهای فدک در همان لحظه استرداد به سیستم فروش باز می گردد و امکان فروش دارد و مانند سیستم های دیگر در تاریخ مشخصی به سیستم باز نمی گردد

این موضوع ممکن است چند دلیل داشته باشد:
الف) ممکن است مشکل از مرورگر شما باشد بنابراین پیشنهاد می شود با تغییر مرورگر خود نیز نسبت به امتحان این موضوع اقدام فرمایید.
ب) ممکن است مشکل از تنظیمات گوشی تلفن همراه شما باشد بنابراین پیشنهاد می شود از دستگاه کامپیوتر اقدام فرمایید و یا این که از اپلیکیشن قطار فدک برای خرید بلیت استفاده نمایید.
ج) ممکن است مشکل از به روز رسانی های برنامه ریزی شده سیستم فروش بلیت راه آهن ج.ا.ا باشد که پس از گذشت دقایقی این مشکل رفع خواهد شد. (بازه های زمانی به روز رسانی در هر روز 06:30 الی 06:45، 13:30 الی 13:45، 19:30 الی 19:45 و 00:00 الی 00:15 بامداد می باشد)

در قطارهای فدک پذیرایی وعده ناهار ارائه نمی شود. همچنین در کلاس های اکونومی، بیزینس و ویژه، شام بر حسب نوع کلاس خدمات وجود دارد اما در کلاس عصرانه فقط یک میان وعده سبک ارائه می شود ضمناً هزینه شام بر روی بلیت محاسبه شده است و شما هزینه مجزایی پرداخت نمی کنید. همچنین بلیت های کسر کوپه و طفل با توجه به تعرفه محاسبه هزینه، فاقد پذیرایی شام هستند

با توجه به شناور بودن قیمت بلیط در تاریخ ها، مسیرها و کلاس های خدمات و همچنین تفاوت درصد و مبلغ تخفیف، بدون نیاز به ثبت نام در سایت با مراجعه به سایت قطارهای فدک و انتخاب تاریخ رفت یا برگشت، مبدأ و مقصد و تعداد همراهان می توانید موجودی و قیمت بلیت را مشاهده نموده و خرید بلیت را انجام دهید. قیمت ها بر حسب کلاس های خدمات، در ایام و فصول مختلف سال متغیر است.

قیمت های اعلام شده ذیل برای هر نفر بزرگسال می باشد. ضمناً تمامی کوپه ها دارای 4 صندلی مبله / تخت است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر بلیت، بر روی لوگوی رنگی مربوط به آن بلیت کلیک نمایید.

در صورتی که بلیت خود را از سایت اینترنتی قطارهای فدک خریداری نموده باشید می توانید از طریق لینک ذیل نسبت به دریافت پرینت بلیت اقدام فرمایید:
https://sales.fadaktrains.com/Home/PrintTicket

عبارت +10 هم نشانگر تعداد بلیت بیش از 10 عدد می باشد.

مسیرهای قطار فدک

قطار فدک اهواز بصورت برنامه ای وجود ندارد ممکن است در روزهای خاصی بصورت فوق العاده قطار اهواز وجود داشته باشد. بلیت این قطارها پس از اعلام قطعی راه آهن، به مرور در سایت برای فروش قرار می گیرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02154824 و یا 02195119411 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید.

قطارهای فدک در مسیرهای قم مشهد و بالعکس (همه روزه)، تهران مشهد و بالعکس (همه روزه)، زنجان مشهد و بالعکس (یک روز در میان)، قزوین مشهد و بالعکس (یک روز در میان) و کرج مشهد و بالعکس (یک روز در میان) در حال خدمات رسانی می باشند.

ارتباط با فدک

در صورت تمایل می توانید از بخش همکاری با ما در سایت قطارهای فدک، درخواست خود را ثبت و ارسال نمایید. همکاران ما در مدیریت منابع انسانی پس از بررسی درخواست ها و با توجه به نیاز شرکت اقدام خواهند نمود و در صورت نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد.

مرکز ارتباط مشتریان قطارهای فدک از روش های ذیل پاسخگوی شما مهمان محترم می باشد:
1- تلفن: 02154824 و یا 02191006886 داخلی 1
2- پیامک: 2154824
3- نشانی الکترونیکی: crm@fadaktrains.com

امکانات قطار فدک

امکان جابجایی و حمل خودرو با قطار فدک وجود ندارد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات می توانید با شماره تلفن 0215149 اطلاع رسانی راه آهن ج.ا.ا تماس حاصل فرمایید.

در قطارهای فدک امکان استفاده از شبکه داخلی بیسیم که به وای فای معروف شده است وجود دارد این قابلیت شرایط را برای استفاده از فیلم و موسیقی بر روی لپ تاپ، گوشی های هوشمند و تبلت فراهم می نماید و با اینترنت آنلاین تفاوت دارد. در شرایط فعلی امکان ارائه اینترنت بصورت آنلاین در قطارهای مسافری وجود ندارد. امیدواریم به زودی شرایط برای ارائه این امکانات و قابلیت های جدید فراهم گردد.

بله، فضایی برای نگهداری چمدان و بار مجاز همراه مهمان در ابعاد متعارف وجود دارد اما از آنجا که این فضا برای 4 نفر بصورت مشترک استفاده می شود، می بایست در انتخاب اندازه چمدان یا بار مجاز همراه مشتری رعایت این موضوع گردد.

در هر سالن قطارهای فدک یک سرویس بهداشتی ایرانی و یک سرویس بهداشتی فرنگی وجود دارد

در قطارهای فدک کلیه سالن ها از 10 کوپه 4 تخته تشکیل شده است که در این کوپه ها 2 تخت در بالا و 2 تخت در پایین جهت استفاده مهمانان محترم پیش بینی شده است. ضمناً قطارهای فدک فاقد بلیت 6 تخته و یا اتوبوسی می باشد.

بلیت قطار با هتل فدک

هتل های2 و 3 ستاره فولبرد (صبحانه، ناهار و شام رایگان) هستند و هتل های 4 و 5 ستاره فقط صبحانه رایگان دارند

زمان تحویل اتاق در هتل 14:00 و ساعت تخلیه اتاق نیز ساعت 12:00 می باشد

اگر فاصله بین تاریخ رفت و برگشت شما 3 روز باشد مثلاً تاریخ 12 ماه تا تاریخ 15 ماه، شما 2 شب یعنی تاریخ های 13 و 14 ماه را در هتل اقامت رایگان دارید البته به این شرط که بلیت رفت و برگشت شما هر دو از سهمیه قطار با هتل بوده و نام هتل های رفت و برگشت شما یکسان باشد. در این صورت هزینه بلیت شما مجموع هزینه بلیت قطار در کلاس خدمات اعلام شده و هزینه یک شب اقامت هتل می باشد.
از طریق سایت، امکان خرید بلیت قطار با هتل با حداکثر دو شب اقامت می باشد.
همچنین هتل های2 و 3 ستاره فولبرد (صبحانه، ناهار و شام رایگان) هستند و هتل های 4 و 5 ستاره فقط صبحانه رایگان دارند.
سایر اطلاعات در مورد این طرح را از لینک زیر دریافت نمایید:
https://www.fadaktrains.com/ft/tour/

مقررات خرید و استرداد بلیت

با سلام و احترام، استرداد بلیت در کلیه مراکز فروش بلیت طرف قرارداد طبق مقررات ذیل قابل انجام است.
بليت قطارهاي مسافري دركليه‌ مراكز فروش بليت (در ساعت كاري نمايندگي هاي فروش بليت) و ايستگاه راه آهن (در صورت وجود مركز فروش بليت در آن ايستگاه) با ارائه‌ كارت شناسايي معتبر (كارت ملي یا شناسنامه یا گذرنامه) طبق مقررات زير، قابل استرداد مي‌باشد:
– تا ساعت ۱۲ روز قبل از حركت قطار،۹۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
– از ساعت ۱۲ روز قبل از حركت تا سه ساعت پيش از حركت قطار، ۷۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
– از سه ساعت مانده به حركت تا لحظه‌ي حركت قطار۵۰ درصد بهاي بليت پرداخت مي‌شود.
– استرداد بليت پس از حركت قطار امكان‌پذير نمي‌باشد.

صدور بليت نيم بها براي جانبازان عزيز و خانواده معظم شهدا (فقط مادر، پدر، همسر و فرزند شهيد) با ارائه‌ي اصل كارت شناسايي معتبر بنياد صرفاً در کلیه مراكز فروش طرف قرارداد امكان‌پذير است همچنین کارت شناسایی معتبر را در طول سفر به همراه داشته باشید.

جابجایی در داخل قطار نیازمند وجود شرایط لازم خصوصاً رضایت طرفین برای جابجایی می باشد لذا عدم رعایت صحیح سهمیه هاو یا خرید بلیت بصورت پراکنده، ممکن است منجر به بروز مشکل برای شما و همراهان و شرمندگی همکاران ما در قطار فدک خصوصاً در ایامی که ظرفیت قطار بصورت کامل به فروش رفته باشد، گردد.

بلیت کسر کوپه برای دربست کردن کوپه صادر می شود و با این بلیت امکان سوار شدن مسافران به قطار وجود نخواهد داشت زیرا این بلیت فاقد پذیرایی و خدمات می باشد و این هزینه ها هنگام خرید بلیت از قیمت بلیت کامل کسر می شود.

براي كودكان ۲ تا ۱۲ سال تمام، بليت نيم بها با ارائه‌ شناسنامه صادر مي‌شود. برای صدور بلیت نیز نیاز به ورود اطلاعات کد ملی و تاریخ تولد می باشد. در داخل قطار بلیت های این دسته از مهمانان با مدارک شناسایی کنترل می گردد.

براي مسافرت كودكان زير ۲ سال بدون اختصاص جا، با پرداخت ۱۰ درصد بهاي بليت به عنوان هزينه بيمه از محل تعرفه طفل قابل خریداری می باشد. درصورت تقاضاي جا براي کودکان زير دو سال، امکان خریداری بليت نيم بها براي استفاده در كوپه والدين وجود خواهد داشت ذکر این نکته لازم است که بدلیل محدودیت خرید بلیت برای حداکثر 4 نفر در هر مرحله خرید، در صورتی که 4 نفر بزرگسال هستید، الزامی به خرید بلیت برای کودک زیر 2 سال وجود ندارد.