راهنمای سفر

مهمان گرامی لطفا پیش از سفر حتما نکات زیر را مطالعه بفرمایید:

 • در صورتی که فایل بلیت برای شما ارسال شده است، حتما در جهت چاپ بلیت خود اقدام فرمایید.
 • در زمان ورود به قطار بهمراه داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی است.
 • نام درج شده بر روی بلیت حتما می بایست با نام مسافر یکسان باشد. در غیر اینصورت هیچ تضمینی برای سوار شدن مسافر به قطار وجود ندارد.
 • دقت کنید که مسافر می بایست با سهمیه بلیت خریداری شده ( ویژه بانوان، ویژه آقایان، خردسالان، سهمیه خانواده شهدا و جانبازان) انطباق کامل داشته باشد.
 • حتما برنامه ریزی لازم را انجام دهید تا یک ساعت قبل از ساعت حرکت قطار در ایستگاه راه آهن حضور داشته باشید. همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت، درب های سالن های قطار بسته خواهد شد.

امکانات و خدمات قطار سلامت فدک

کوپه مستقل:

در قطار ویژه سلامت فدک، در هر کوپه حداکثر دو نفر حضور خواهند داشت. البته در صورت تمایل مهمانان کوپه به صورت دربست برای یک خانواده (با بیش از دو نفر) و یا افراد مرتبط در نظر گرفته شده است. کوپه فدک فضایی ایمن و مستقل برای شما ایجاد می‌نماید و با امکان قفل کردن درب کوپه از مراجعه اشتباه دیگر مسافرین به کوپه شما جلوگیری خواهد شد.

سلامت سنجی مسافرین و مهمانداران:

در قطار ویژه سلامت فدک ، پیش از حرکت قطار، در فضای اختصاصی تب و وضعیت سلامت میهمانان و مهمانداران کنترل و کلیه وسایل و لباس مهمانداران ضدعفونی می گردد. در صورت مشاهده هر مورد مشکوک در خصوص سلامت مسافرین با استرداد هزینه بلیت از سفر ایشان جلوگیری خواهد شد.

قطار فدک بدون مراجعه مهماندار:

در قطار ویژه سلامت، مراجعه مهمانداران به کوپه میهمان به حداقل خواهد رسید. تمامی لوازم مورد نیاز میهمان از قبل در کوپه پیش بینی می‌گردد و در صورت نیاز ضروری و خواست مهمان از طریق دکمه احظار، مهماندار ضمن استفاده از ماسک و دستکش به شما مراجعه خواهد کرد.

فاصله گذاری و به حداقل رساندن زمان سوار شدن:

در قطار ویژه سلامت فدک، کنترل بلیت در گیت مسافربری انجام نخواهد شد و در سکو نیز کنترل نام مهمانان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت می گیرد. میهمانان هر کوپه در زمان مسافرگیری در حداقل زمان و با فاصله از دیگر مسافرین به کوپه خود راهنمایی می‌شوند.

ضدعفونی سالن قطار، کوپه‌ها و سرویس بهداشتی:

تمامی سطوح داخلی واگن ها، دستگیره‌ها وسرویس بهداشتی در مدت زمان توقف بین هر بار سفر، قبل از مسافرگیری ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند. اما اسپری ضدعفونی نیز جهت استفاده در مسیر به مسافرین ارائه خواهد شد. خوشبختانه 80 درصد سطوح قطار فدک از جنس فایبرگلاس است که آلودگی روی آن دوام چندانی ندارد. رویه‌های صندلی، فرش‌ها، رویه های تخت به صورت روزانه شستشوی صنعتی فرادما شده و جایگزین می‌گردند. پرسنل خدمات در حین حرکت نیز طبق یک برنامه ریزی دقیق تمامی سطوح بیرونی کوپه ها، دستگیره‌ها، درب‌ها و سرویس‌های بهداشتی را ضدعفونی می کنند. همچنین در سرکلگی هر سالن نیز یک دستگاه ضدعفونی نصب می شود.

خدمات پذیرایی

در قطار ویژه سلامت پروسه طبخ و بسته بندی غذا در کترینگ اختصاصی فدک بصورت کاملا مکانیزه انجام میگیرد. در ابتدای سفر نوشیدنی گرم و با طبع گرم سرو می شود. کلیه مواد غذایی سرو شده در قطار در دمای بالای 75 درجه نگهداری شده و در ظروف شیرینگ شده سرو می شود. نوشیدنی در هنگام سرو غذا بصورت بسته بندی و وکیوم ارائه می شود. آنچه شما نیاز دارید در کوپه فراهم شده است: 1. در قطار ویژه سلامت به هریک از مهمانان پک بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش با بسته‌بندی شیری، ماسک N95، هدفون، مسواک، عطر با رایحه گرم، چشم بند ارائه می شود. 2. تمامی روی بالشت ها از پارچه پروپیلن یک بار مصرف تهیه شده و ملحفه ها و پتوهای ضخیم پس از هر سیر به صورت روزانه شستشوی صنعتی فرادما شده و به صورت وکیوم در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد. 3. در هر کوپه به میزان کافی دستمال کاغذی و آب‌ معدنی استریل شده قرار داده شده است.

تورهای قطار با هتل فدک

قطارهای 5 ستاره فدک سعی دارد با ایجاد شبکه ای از امکانات متنوع در شهر مشهد، سفری ایده‌آل و همراه با آرامش را برای زائران امام رضا (ع) فراهم آورد.

در همین راستا طرح تورهای قطار با هتل فدک راه اندازی شده است. در این طرح هتل‌های مختلف به صورت فول‌برد (صبحانه، ناهار، شام) و یا فقط صبحانه ارائه شده است و هر یک از هتل‌ها امکانات ویژه‌ای جهت مهمانان قطارهای 5 ستاره فدک فراهم آورده‌اند.

از جمله این امکانات عبارتند از:

 • سرویس استقبال و بدرقه
 • سرویس حرم
 • صبحانه روز اول / ناهار روز آخر
 • تخفیفات جهت استفاده از سایر امکانات هتل

برای رزرو هتل می توانید با فروش تلفنی قطارهای فدک تماس حاصل فرمایید.

ترانسفر مسافران به ایستگاه راه اهن در مبدا و مقصد

در راستای ایجاد رفاه هرچه بیشتر در سفر با قطارهای 5 ستاره فدک، مهمانان کلاس ویژه و بیزینس فدک می توانند با خرید بلیت قطارهای 5 ستاره فدک از سرویس ترانسفر قطارهای فدک بهره مند شوند.

مهمانان کلاس ویژه با هماهنگی از قبل صورت گرفته از خدمات ترانسفر با تاکسی پاکرو بهره‌مند خواهند شد.

مهمانان کلاس بیزینس قبل از سفر، از طریق پیامک کد تخفیف 50 درصد تپ سی دریافت می‌کنند.

 •  کدهای تخفیف تپسی صرفا جهت استفاده از مبداهای مختلف در سطح شهر به مقصد ایستگاه راه آهن و از مبدا ایستگاه راه آهن به نقاط مختلف شهر تعریف شده است.
 • کدهای تپسی در شهرهای تهران، قم، اهواز، کرج و زنجان معتبر است.
 • جهت استفاده از کدهای تپسی باید به اپلیکیشن تپسی مراجعه کرده و کد ارسالی را در قسمت کدتخفیف وارد نمایید.

نحوه کار با اپلیکیشن تپسی

 • در مرحله اول شما مبدا خود را مشخص می‌نمایید. (در واقع جایی که الان حضور دارید)
 • در این مرحله مقصد خود را تعیین می نمایید.
 • پس از تعیین مبدا و مقصد، هزینه تپسی برای شما نمایش داده می شود. در صورت تایید، دکمه درخواست خودرو را می‌زنید.
 • در این مرحله باید کد تخفیف را وارد نمایید.
 • عملیلت به پایان رسیده و منتظر تماس راننده باشید
باشگاه مشتریان قطارهای فدک و مزایای عضویت در آن:

با عضویت شما در باشگاه مشتریان همسفر، ما شما را بهتر می شناسیم و متناسب با نیازها و خواسته های شما خدمات بهتری رو به شما عرضه می کنیم.

علاوه بر این، ما تصمیم گرفتیم تخفیفات خرید بلیت قطارهای فدک را فقط به اعضای باشگاه مشتریان همسفر عرضه کنیم.

همچنین ما با کلی از هتل ها، آژانس های هواپیمایی، خدمات اجاره خودرو و سایر شرکت های خدماتی قرارداد بسته ایم و شما با عضویت در باشگاه مشتریان همسفر می توانید از خدمات این شرکت ها هم با تخفیف های عالی بهره مند شوید.

در باشگاه مشتریان همسفر، با بالا رفتن امتیازهاتون، علاوه بر دریافت هدایا، حتی امکان سفر رایگان برای شما مهیاست.

ما حتماً تخفیفات و جشنواره های فروش ویژه فدک رو از طریق SMS به اطلاع شما می رسانیم.

علاوه بر تمام این ها، با بالا رفتن امتیازها در باشگاه، امکان تعویض و یا حتی استرداد بلیت رو در سایت فدک خواهید داشت.

قوانین استرداد بلیت قطار

پس از خرید بلیت قطار، ممکن است به هر دلیلی از سفر منصرف شوید. در این حالت شما می توانید بلیت قطار خود را استرداد کرده و بخشی از هزینه را دریافت کنید.

جهت استرداد بلیت قطار لطفا به موارد ذیل توجه کنید:

 • در صورت استرداد بلیت تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت قطار،۹۰ درصد بهای بلیت به مسافر پرداخت می‌شود.
 • از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت تا سه ساعت پیش از حرکت قطار، ۷۰ درصد بهای بلیت به مسافر پرداخت می‌شود.
 • از سه ساعت مانده به حرکت تا لحظه‌ی حرکت قطار۵۰ درصد بهای بلیت به مسافر پرداخت می‌شود.
 • استرداد بلیت پس از حرکت قطار امکان‌پذیر نبوده و هزینه بلیت مسافر سوخت می شود.
 • در صورتی که بلیت قطار از آژانس های مسافرتی خریداری شود، می توان تا یک ساعت بدون جریمه بلیت را ابطال نمود.
 • بلیت هایی که بصورت اینترنتی خریداری شده اند شامل این قانون نبوده و جهت استرداد بلیت هایی که بصورت اینترنتی خریداری شده اند، می توانید به آژانس های مسافرتی مراجعه بفرمایید.