سوالات متداول

آیا امکان تغییر اطلاعات بلیط صادر شده از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ، کلاس خدمات، غذای انتخاب شده و ... وجود دارد؟

امکان تغییر اطلاعات بلیط صادر شده به دلیل محدودیت‌های موجود در سیستم فروش بلیط راه آهن ج.ا.ا وجود ندارد و تنها راه ممکن، استرداد بلیط و خرید بلیط جدید می‌باشد.

آیا قیمت بلیط در روزهای نزدیک به حرکت کاهش پیدا می‌کند؟

قیمت بلیط با توجه به سیاست‌های بازاریابی و فروش شرکت و متأثر از معیارهایی از قبیل تقاضای سفر، تعداد بلیط باقیمانده، قیمت بلیط رقبا و … تغییر می‌کند البته این تغییر به معنی کاهش یا افزایش در تخفیف شرکت در قیمت بلیط می‌باشد. همچنین تغییرات قیمت بلیط از قبل قابل پیش بینی نیست.

آیا می‌توان محل استقرار در کوپه را هنگام خرید بلیط تعیین نمود؟

انتخاب محل استقرار در اختیار ما یا شما نیست بلکه سیستم فروش راه آهن ج.ا.ا بصورت اتوماتیک و با توجه به مواردی از قبیل وضعیت بلیط‌های فروش رفته، سهمیه‌ها و … انتخاب سالن، کوپه یا تخت را انجام می‌دهد

چرا امکان انتخاب غذا در هنگام خرید بلیط غیرفعال است؟

انتخاب غذا در کلاس‌ بیزینس امکان پذیر می‌باشد البته بمنظور امکان برنامه ریزی بهتر، اگر از یک روز قبل از حرکت قطار نسبت به خرید بلیط اقدام نمایید، انتخاب غذا غیرفعال بوده و در قطار با توجه به موجودی به شما غذا ارائه می‌گردد.

چرا برای بعضی از تاریخ‌ها بلیط در سایت شما وجود ندارد؟

این موضوع ممکن است چند دلیل داشته باشد: الف) عدم شروع فروش بلیط در بازه زمانی مد نظر شما. ب) عدم وجود قطار فدک در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سوال مسیرهای قطار فدک و برنامه حرکت قطار فدک مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 02154824 با ما در ارتباط باشید.

چرا در مسیرهای دیگری مثل شیراز یا بندرعباس قطار فدک نیست؟

بدلیل محدود بودن ناوگان در همه مسیرها قطار فدک وجود ندارد. امیدواریم به زودی با توسعه ناوگان بتونیم مسیرهای بیشتری رو تحت پوشش بگیریم. در شرایط فعلی قطارهای فدک در مسیرهای قم مشهد و بالعکس (همه روزه)، تهران مشهد و بالعکس (همه روزه)، قزوین مشهد و بالعکس (همه روزه) و کرج مشهد و بالعکس (همه روزه)، رشت مشهد و بلعکس (همه روزه)، رشت تهران و بلعکس (همه روزه) و تهران اهواز و بلعکس (یک روز در میان) در حال خدمات رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

چگونه می‌توان کوپه را هنگام خرید دربست نمود؟

اصطلاح کوپه دربست زمانی استفاده می‌شود که مهمان قصد داشته باشد با تعداد مسافر کمتر از 4 نفر یک کوپه کامل را خریداری نماید. برای این کار در هنگام تعیین مسیر و تاریخ جهت جستجوی بلیط، لطفاً تیک دربست کوپه را انتخاب نمایید. هزینه بلیط کسر کوپه ارزان تر از بلیط کامل محاسبه می‌شود البته این اختلاف بر حسب کلاس خدمات متفاوت خواهد بود.

چه زمانی بلیط‌های استردادی قطار فدک به سیستم فروش باز می‌گردد؟

بلیط‌های استردادی قطارهای فدک در همان لحظه استرداد به سیستم فروش باز می‌گردد و امکان فروش دارد و مانند سیستم‌های دیگر در تاریخ مشخصی به سیستم باز نمی گردد

چرا هنگام خرید بلیط از سایت قطارهای فدک دچار خطا و مشکل می‌شوم؟

این موضوع ممکن است چند دلیل داشته باشد: الف) ممکن است مشکل از مرورگر شما باشد بنابراین پیشنهاد می‌شود با تغییر مرورگر خود نیز نسبت به امتحان این موضوع اقدام فرمایید. ب) ممکن است مشکل از تنظیمات گوشی تلفن همراه شما باشد بنابراین پیشنهاد می‌شود از دستگاه کامپیوتر اقدام فرمایید ج) ممکن است مشکل از به روز رسانی‌های برنامه ریزی شده سیستم فروش بلیط راه آهن ج.ا.ا باشد که پس از گذشت دقایقی این مشکل رفع خواهد شد. (بازه‌های زمانی به روز رسانی در هر روز 06:30 الی 06:45، 13:30 الی 13:45، 19:30 الی 19:45 و 00:00 الی 00:15 بامداد می‌باشد) شما در هر زمان می توانید با شماره تلفن 02154824 با ما در ارتباط باشید.

در قطارهای فدک شام یا ناهار ارائه می‌گردد؟ هزینه جداگانه ای بابت آن باید پرداخت شود؟

در قطارهای فدک بر اساس ساعت حرکت قطار پذیرایی وعده صبحانه (مخصوص مسیرهایی که بعد از ساعت 8 صبح به مقصد میرسد)، ناهار یا شام ارائه می شود. البته پذیرایی ناهار یا شام در کلاس‌های اکونومی و بیزینس بر حسب نوع کلاس خدمات وجود دارد اما در کلاس عصرانه پذیرایی با میان وعده سبک انجام می‌شود. ضمناً هزینه شام بر روی بلیط محاسبه شده است و شما هزینه مجزایی پرداخت نمی کنید. همچنین بلیط‌های کسر کوپه و طفل (کودک کمتر از دوسال) با توجه به تعرفه محاسبه هزینه، فاقد پذیرایی هستند.

قیمت بلیط قطارهای فدک چقدر است؟

با توجه به شناور بودن قیمت بلیط در تاریخ ها، مسیرها و کلاس‌های خدمات و همچنین تفاوت درصد و مبلغ تخفیف، بدون نیاز به ثبت نام در سایت با مراجعه به سایت قطارهای فدک و انتخاب تاریخ رفت یا برگشت، مبدأ و مقصد و تعداد همراهان می‌توانید موجودی و قیمت بلیط را در تاریخ مدنظر خود مشاهده نموده و خرید بلیط را انجام دهید. قیمت‌ها بر حسب کلاس‌های خدمات، در ایام و فصول مختلف سال متغیر است.

قیمت‌های اعلام شده برای هر نفر هست یا یک کوپه؟

قیمت‌های اعلام شده در سایت برای هر نفر بزرگسال می‌باشد.

من بلیطی را از سایت قطارهای فدک خریداری نمودم، از کجا برای تهیه پرینت بلیط اقدام نمایم؟

در صورتی که بلیط خود را از سایت قطارهای فدک خریداری کرده‌اید، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شده و در صفحه "سفرهای من"، بلیط خود را دریافت نمایید.

منظور از عبارت 16+ چیست؟

عبارت +16 نشانگر این موضوع است که تعداد موجودی بلیط بیش از 16 عدد می‌باشد.

قطار فدک در کدام مسیرها قابل خریداری و استفاده می‌باشد؟

قطارهای فدک در مسیرهای قم مشهد و بالعکس (همه روزه)، تهران مشهد و بالعکس (همه روزه)، قزوین مشهد و بالعکس (همه روزه)، کرج مشهد و بالعکس (همه روزه)، مشهد رشت و بلعکس (همه روزه)، تهران رشت و بلعکس (همه روزه) و تهران اهواز و بالعکس (یک روز در میان) و تهران خرمشهر و بالعکس (یک روز در میان) در حال خدمات رسانی می‌باشند

برای همکاری با فدک از چه طریقی باید اقدام نمود؟

در صورت تمایل می‌توانید از بخش همکاری با ما در سایت قطارهای فدک، درخواست خود را ثبت و ارسال نمایید. همکاران ما در مدیریت منابع انسانی پس از بررسی درخواست‌ها و با توجه به نیاز شرکت اقدام خواهند نمود و در صورت نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد.

روش‌های تماس با قطارهای فدک را اعلام بفرمایید.

مرکز ارتباط مشتریان قطارهای فدک از روش‌های ذیل پاسخگوی شما مهمان محترم می‌باشد: 1) تلفن: 02154824 داخلی 1 2) پیامک: 2154824 3) نشانی الکترونیکی: crm@fadaktrains.com همچنین صفحه اینستاگرام فدک همه روزه آخرین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد: @fadak_trains

آیا امکان جابجایی خودرو با قطار فدک وجود دارد؟

امکان جابجایی و حمل خودرو با قطار فدک وجود ندارد شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خدمات با شماره تلفن 0215149 اطلاع رسانی راه آهن ج.ا.ا تماس حاصل فرمایید.

آیا در قطار فدک امکان اتصال به اینترنت پرسرعت (WIFI) وجود دارد؟

بله. تمامی مهمانان قطارهای فدک در طول سفر می توانند از اینترنت رایگان استفاده نمایند. اطلاعات مربوط به اتصال به اینترنت در طول سفر، در روز حرکت برای مهمان پیامک می شود.

آیا در قطار فدک فضایی برای نگهداری چمدان در نظر گرفته شده است؟

بله، فضایی برای نگهداری چمدان و بار مجاز همراه مهمان در ابعاد متعارف وجود دارد اما از آنجا که این فضا برای 4 نفر بصورت مشترک استفاده می‌شود، می‌بایست در انتخاب اندازه چمدان یا بار مجاز همراه مهمان دقت شود.

آیا در قطارهای فدک سرویس بهداشتی فرنگی هم وجود دارد؟

بله در هر سالن قطارهای فدک یک سرویس بهداشتی ایرانی و یک سرویس بهداشتی فرنگی در ابتدا و انتهای سالن وجود دارد.

آیا شما کوپه‌های 4 یا 6 تخته و یا قطار اتوبوسی هم دارید؟

در قطارهای فدک کلیه سالن‌ها از 10 کوپه 4 تخته تشکیل شده است که در این کوپه‌ها 2 تخت در بالا و 2 تخت در پایین جهت استفاده مهمانان محترم پیش بینی شده است. ضمناً قطارهای فدک فاقد بلیط 6 تخته و یا اتوبوسی می‌باشد.

در تورهای قطار با هتل، آیا هتل های فولبرد هستند؟ وضعیت ارائه صبحانه، ناهار و شام در این هتل‌ها چگونه هست؟

شما در زمان رزرو تورهای قطار با هتل می توانید هتل ها را بصورت فولبورد (همراه با پذیرایی صبحانه، ناهار و شام) و یا اقامت با صبحانه رزرو کنید.

تحویل و تخلیه اتاق در هتل طبق چه زمانبندی انجام می‌شود؟

بر طبق قوانین عمومی هتل ها، زمان تحویل اتاق در هتل 14:00 و ساعت تخلیه اتاق نیز ساعت 12:00 می‌باشد البته در تورهای قطار با هتل فدک برخی از هتل ها، به محض ورود مهمانان فدک، کلید اتاق را ارائه می دهند.

شرایط دریافت بلیط قطار با هتل چیست؟

شما می توانید در هر زمان، با هر مدت اقامت، در هر کلاس خدماتی و در هتل های مورد نظر خود تورهای قطار با هتل مورد نظر خود را رزرو نمایید. برای این کار کافیست به قیمت تور در صفحه اصلی سایت رفته و ابتدا بلیت رفت و برگشت و سپس هتل و نوع اتاق خود را رزرو نمایید. https://packages.fadaktrains.com/

برای استرداد بلیط از چه طریقی می‌توان اقدام نمود؟ مقررات استرداد بلیط چیست؟

در صورتی که شما بلیت خود را با نام کاربری خود و از طریق سایت فدک خریداری نموده اید، می توانید در همین سایت، با وارد نمودن نام کاربری، بلیط را استرداد نمایید. برای این کار در قسمت منوهای سایت گزینه استرداد بلیط را انتخاب کنید. برای استرداد بلیط در مراکز فروش سراسر کشور، حتما کارت شناسایی مهمان را همراه داشته باشید . مقدار بازگشت بهای بلیط پس از استرداد به شرح زیر می باشد: · تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت، 90 درصد بهای بلیط بازگشت داده می‌شود. · از ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت، تا 3 ساعت مانده به حرکت 70 درصد بهای بلیط پس داده می‌شود. · از 3 ساعت قبل از حرکت تا لحظه حرکت، 50 درصد بهای بلیط پس داده می‌شود. · استرداد بلیط پس از حرکت مقدور نبوده وکل مبلغ بلیط سوخت می شود. برای استفاده از تخفیف ویژه جانبازان و خانواده شهدا از چه طریقی باید اقدام نمود؟ صدور بليت نيم بها (بر روی قیمت پایه بلیط) براي جانبازان عزيز و خانواده معظم شهدا (فقط مادر، پدر، همسر و فرزند شهيد) با ارائه‌ي اصل كارت شناسايي معتبر بنياد صرفاً در کلیه مراكز فروش طرف قرارداد امكان‌پذير است همچنین حتما کارت شناسایی معتبر را در زمان سوار شدن به قطار و در طول سفر به همراه داشته باشید.

ما بلیط را بصورت مجزا از هم خریداری نموده ایم، آیا در داخل قطار امکان جابجایی وجود دارد؟

جابجایی در داخل قطار نیازمند وجود شرایط لازم خصوصاً رضایت طرفین برای جابجایی می‌باشد لذا عدم رعایت صحیح سهمیه ها و یا خرید بلیط بصورت پراکنده، ممکن است منجر به بروز مشکل برای شما و همراهان و شرمندگی همکاران ما در قطار فدک خصوصاً در ایامی که ظرفیت قطار بصورت کامل به فروش رفته باشد، گردد.

منظور از بلیط کسر کوپه چیست و هزینه آن چگونه محاسبه می‌شود؟

بلیط کسر کوپه برای دربست کردن کوپه در زمانی که تعداد مسافران کمتر از 4 نفر است، صادر می‌شود و با این بلیط امکان سوار شدن مسافران به قطار وجود نخواهد داشت زیرا این بلیط فاقد پذیرایی و خدمات می‌باشد و هزینه خدمات هنگام خرید بلیط از قیمت بلیط کامل کسر می گردد.

هزینه بلیط برای کودکان بالای 2 سال چگونه محاسبه می‌شود؟

براي كودكان ۲ تا ۱۲ سال تمام، بليت نيم بها (بر روی قیمت پایه بلیط) با ارائه‌ شناسنامه صادر مي‌شود. برای صدور بلیط نیز نیاز به ورود اطلاعات کدملی و تاریخ تولد می‌باشد. همچنین در داخل قطار بلیط‌های این دسته از مهمانان با مدارک شناسایی کنترل می‌گردد.

هزینه بلیط برای کودکان کمتر از 2 سال چگونه محاسبه می‌شود؟

براي مسافرت كودكان کمتر از ۲ سال بدون اختصاص جا، بلیط با پرداخت ۱۰ درصد بهاي بليت به عنوان هزينه بيمه از محل تعرفه طفل قابل خریداری می‌باشد. درصورت تقاضاي جا براي کودکان زير دو سال، امکان خریداری بليت نيم بها (بر روی قیمت پایه بلیط) براي استفاده در كوپه والدين وجود خواهد داشت ذکر این نکته لازم است که بدلیل محدودیت خرید بلیط برای حداکثر 4 نفر در هر مرحله خرید، در صورتی که 4 نفر بزرگسال هستید، الزامی به خرید بلیط برای کودک زیر 2 سال وجود ندارد.