تنگه ارغوان

تنگه ارغوان

امروز با شما هستیم با معرفی تنگه ارغوان

در این جا بهتر دیدیم قبل از معرفی کامل تنگه ارغوان استان ایلام ، از نظر لغوی نیز توضیح مختصری بدهیم ، تنگه بیشتر مواقع به جاهای باریک و گود که محل کذر انسان ها باشد گفته می شود . و در تابستان ها که هوا گرم می شود .

تنگه یکی از بهترین مکان ها است که می شود ساعت ها در آن استراحت پرداخت ولی چیزی که در ایران رعایت نشده نامگذاری های که صورت گرفته خیلی بر اساس معنی نام آن صورت نگرفته است.

در ایران جاهای زیادی وجود دارد که فارغ از نام گذاری ها نام تنگه رابر روی خود گذاشته اند . و هر کدامشان زیبایی های خاص خود را درون تنگه جا داده اند .

تنگه ارغوان کمه بهتر آن است آن را دره ای بزرگ دانست و یکی از قشنگ ترین مناطق حفاظت شده ایلام به حساب می آید در ایام گذشته به این تنگه گاوز گفته می شده ، این دره زیبا در سه کیلومتری شمال شرقی شهر ایلام قرار دارد و در مسیر تنگه قوچعلی و در مسیر ورودی شمالی کرمانشاه به ایلام و در حوزه ی دهستان میشخان یا همان میه خاص قرار گرفته است .

تنگه ارغوان

تنگه ارغوان مانند سرزمین های رویایی که هر انسانی در خواب تصور می کند جلوه های خاص و زیبایی دارد که چشم هر بیننده را به خود خیره می کند . و انسان را مجبور می کند ساعت ها به چشم انداز این طبیعت بکر خیره شود و از تماشای خلقت خداوند متعال سرمست و با نشاط گردد .

علت نامگذاری این تنگه به ارغوان رشد درختان ارغوان در سراسر این دره زیبا بوده است . ارغوان درختی است که ارتفاع آن گاهی نزدیک به دوازده متر می رسد ولی در این تنگه بیشتر درختان به شکل درختچه مشاهده می شوند که زیبایی های خاص خود را دارا می باشد .

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی برده باشید.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *