تجربه سفری لوکس ایمن لذت بخش با قطارهای فدک

پارک ملت مشهد

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد از جمله جاذبه‌های دیدنی ‌این شهر به شمار می‌رود. شهر مشهد در میان شهرهای بزرگ ایران قرار می‌گیرد که سالانه توجه تعداد زیادی مسافر را با دلایل مختلف زیارتی و گردشگری به سمت خود جلب می‌کند. این شهر با وجود اینکه جزء مهم‌ترین مقاصد زیارتی ایران به شمار می‌رود، از جاذبه‌های تفریحی و گردشگری متنوعی هم برخوردار است. بارزترین نمونه‌ بازدیدی در شهر مشهد، مربوط به پارک ملت مشهد است که در سفر به مشهد می‌توانید مورد بازدید قرار دهید. از این رو در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با جاذبه‌های مشهد در پارک ملت آن آشنا کنیم.

 

معرفی پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد از یک بوستان 72 هکتاری تشکیل شده که از فضای سبز زیبایی برخوردار است. به سبب محل قرارگیری پارک ملت مشهد، امکان دسترسی به آن از نقاط مختلف مطرح می‌شود. به گونه‌ای که افراد می‌توانند با انواع وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو و یا تاکسی، به آن دسترسی پیدا کنند. سال تاسیس این پارک مربوط به 1343 است. با توجه به توسعه شهری‌ای که در مشهد در طول این سال‌ها رخ داده، پارک ملت مشهد در محدوده شهری قرار گرفته و به همین دلیل دسترسی راحت‌تری برای افراد دارد. این پارک در حاشیه بزرگراه وکیل‌آباد، ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار گرفته است.

پارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد

 

امکانات پارک ملت مشهد

با توجه به اینکه پارک ملت مشهد از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌رود، از انواع امکانات تفریحی و رفاهی برای بازدیدکنندگان برخوردار است. به گونه‌ای که می‌توان گفت وجود این امکانات از دلایل اصلی‌ جهت بازدید از بوستان ملت مشهد هستند. به همین دلیل در سفر به مشهد، توصیه می‌شود حتما پارک ملت مشهد را در لیست جاهای دیدنی این شهر قرار دهید. این امکانات شامل موارد زیر هستند:

مجموعه ورزشی 

از جمله امکانات پارک ملت مشهد می‌توان به زمین‌های ورزشی‌ای که در این مجموعه وجود دارد اشاره کرد. از جمله این زمین‌های ورزشی زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال و تنیس هستند. از طرفی هم باید گفت که بزرگ‌ترین استخر روباز مشهد با مساحت 1250 مترمربع در این بوستان قرار دارد.

در صورتی که قصد پیاده‌روی و یا انجام ورزش‌هایی چون دو دارید، محوطه دورتادور این بوستان می‌تواند بهترین گزینه برای پیمودن یک مسیر زیبا و طولانی باشد. از جمله امکانات قابل توجهی که در این مجموعه برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده، مربوط به بخش سرپوشیده‌ای است که برای ورزش بانوان در نظر گرفته شده. این قسمت از امکانات و تجهیزات ورزشی مختلفی برای بانوان برخوردار است.

مجموعه ورزشی پارک ملت مشهد
مجموعه ورزشی پارک ملت مشهد

 

شهربازی پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت مشهد از دیگر امکاناتی است که سبب توجه هر چه بیشتر افراد نسبت به این پارک به عنوان یکی از جاذبه‌های مشهد شده است. با توجه به سال ساخت و تاسیس این شهربازی، باید گفت که این شهربازی به عنوان اولین شهربازی مشهد شناخته می‌شود. تغییراتی که در طی سال‌ها در راستای تجهیزسازی این شهربازی صورت گرفته، سبب شده تا تجهیزات این شهربازی در میان انواع هیجان‌انگیز قرار بگیرد. به عنوان مثال چرخ‌وفلک موجود در این مجموعه، بزرگترین چرخ‌وفلک خاورمیانه به شمار می‌رود که در هر دور خود ظرفیت 450 نفر را داراست.

از آنجایی که شهربازی این مجموعه به تنهایی می‌تواند در لیست جاذبه‌های مشهد قرار گیرد، بخش‌های مختلف برای تفریحات هیجانی، خانوادگی و کودکان  در آن لحاظ شده است. به گونه‌ای که تجهیزات بازی و تفریحی در هر یک از این بخش‌ها، بسته به مخاطبان متفاوت است. در صورتی که به دنبال هیجان هستید، اسکیت بورد، آکروجت فضایی، ترن هوایی، تاپ اسپین، کشتی دوقلو، تاب گردان، سورتمه، سالتو، فایربال، صندلی فضایی و حریم وحشت، می‌توانند گزینه‌های خوب و هیجان‌انگیزی برای شما باشند. شهربازی های مشهد را می توان به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر برشمرد.

تئاتر و سینما

تئاتر و سینما پارک ملت مشهر که در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) قرار دارد، از دیگر امکانات سرگرمی‌ و تفریحی‌ای است که در پارک ملت مشهد در نظر گرفته شده است. در این مجموعه یک سینما و چند سالن تئاتر وجود دارد که نمایش‌های مختلف در روزهای به خصوص سال برگزار می‌شود و می‌تواند سفر به مشهد را برای افراد به یک سفر متفاوت و به‌ یادماندنی تبدیل کند. در صورتی که قصد تهیه بلیط نمایش‌ها یا سینما را دارید، می‌توانید با انواع شیوه‌های حضوری و یا آنلاین اقدام به خرید بلیط نمایید.

شهربازی پارک ملت مشهد
شهربازی پارک ملت

 

حیات وحش پارک ملت مشهد

حیات وحش از نمونه مقاصد بازدیدی پرطرفداری است که همواره توجه مسافران را به خود جلب می‌کند. در پارک ملت مشهد محوطه به خصوصی جهت نگهداری از حیوانات در نظر گرفته شده که می‌تواند گزینه بازدیدی ایده‌آلی برای مسافران باشد. البته باید گفت که به دلیل محدودیت فضا، تعداد حیواناتی که این مجموعه نگهداری می‌شود چندان زیاد نیست. با این حال یکی از بهترین گزینه‌های بازدیدی برای کودکان به شمار می‌رود.

حیات وحش پارک ملت مشهد
حیات وحش پارک ملت مشهد

 

فودکورت پارک ملت مشهد

در میان امکانات رفاهی موجود در پارک ملت مشهد، وجود فودکورت و کافه می‌تواند از اهمیت بالایی برای بازدیدکنندگان برخوردار باشد. در این فودکورت رستوران‌هایی با انواع غذاهای ایرانی و خارجی وجود دارد که به شما در روند انتخاب گزینه‌های بیشتری را ارائه می‌دهد.

اورژانس پارک ملت مشهد

در مجموعه پارک ملت مشهد، بخشی برای اورژانس در نظر گرفته شده است که می‌تواند خیال افراد را از بابت امنیت بازدید راحت کند. در نتیجه در صورت بروز هر گونه مشکل، امکان مراجعه فوری به اورژانس وجود خواهد داشت.

در حالت کلی می‌توان گفت که پارک ملت مشهد به سبب ارائه انواع گزینه‌های تفریحی و سرگرمی، توانسته به یکی از جاذبه‌های پربازدید در شهر مشهد تبدیل شود. خدمات و امکانات مختلفی که در این مجموعه برای مسافران در نظر گرفته شده، به شما فرصت تجربه یک سفر متفاوت در مشهد را می‌دهد. این پارک به سبب تنوع در امکانات تفریحی و سرگرمی‌ای که دارد، برای بازدیدکنندگان در سنین مختلف، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها مطرح می‌شود. از این رو توصیه می‌کنیم در طول سفر خود به مشهد، بازدید از این مجموعه را از دست ندید.

درباره مجموعه فدک

مجموعه فدک، متشکل از کادر حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف خدمات رسانی است تا خدمات بی‌نظیر و کاملی را در اختیار مسافران خود قرار دهد. مجموعه قطارهای فدک، به عنوان اولین قطارهای پنج ستاره در ایران، از سال 1394 فعالیت خود را آغاز نمود و در این عرصه توانست، حداکثر کیفیت را به مسافران خود ارائه دهد. به طوری که یک سفر راحت، ایمن و لوکس را برای افراد به ارمغان می‌آورد. کوپه‌های مدرن با طراحی ایرانی این قطارها، مجهز به تمامی موارد استراحتی، شامل بسته خواب ضدعفونی شده، تلویزیون حاوی انواع فیلم و آهنگ به همراه تخت‌هایی عالی برای استراحت در طول سفر است. با توجه به آنچه تا کنون گفته شد، می‌توان دریافت که این مجموعه بهترین انتخاب ممکن برای یک سفر به یاد ماندنی در ایران خواهد بود.

سفری پر هیجان و ایمن با قطارهای لوکس فدک
سفری پر هیجان و ایمن با قطارهای لوکس فدک

 

نگاهی گذرا به برخی خدماتی که توسط مهمانداران و پرسنل تشریفات در قطارهای ۵ ستاره فدک ارائه می شود:

 • قابلیت حرکت با سرعت حداکثر ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت
 • تعبیه عایق صوتی مناسب جهت حذف صداهای مزاحم و افزایش سطح کیفی سفر
 • تعبیه عایق حرارتی مناسب  برای حفظ دمای مطلوب کوپه ها و آسایش مسافران
 • طراحی تزئینات داخلی لوکس و مدرن به منظور جریان هوای تازه در واگن و ایجاد آسایش هر چه بیشتر مسافران
 • قابلیت تنظیم دمای فضای داخل کوپه به صورت مجزا از ۲۲ تا ۲۶ درجه در تابستان و زمستان
 • قابلیت تنظیم روشنایی در داخل کوپه و استفاده از چراغ های اختصاصی برای هر تخت
 • تعبیه پریز برق داخل کوپه ها برای استفاده مسافران
 • سامانه ی صوتی و تصویری بسیار متنوع و کامل با امکان انتخاب و نمایش مجموعه ای از فیلم ها و موسیقی های روز
 • امکان استفاده مجزا هر یک از مسافران از سامانه صوتی و تصویری بدون تداخل با دیگران
 • امکان مشاهده مسیر سفر و موقعیت لحظه ای در مسیر یاب سامانه صوتی و تصویری
 • طراحی تخت هایی بزرگتر از تخت های قطارهای مشابه (۶۰۰×۱۷۶۰)
 • ارائه ملزومات خواب به تعداد مسافران
 • سرو غذاهای متنوع داخلی و خارجی مطابق با ذائقه و سلیقه ایرانی
 • سرو نوشیدنی و میان وعده در طول سفر
 • سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وکیوم
 • ارائه خدمات توسط مهمانداران حرفه ای و آموزش دیده

شما عزیزان می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای خرید بلیط قطار تهران مشهد رفت و برگشت از خدمات قطار فدک استفاده کنید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است.

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده ای برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند و می توانند به راحتی استراحت کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x