گنجعلی خان

گنجعلی خان

امروز با شما هستیم با معرفی گنجعلی خان

در تاریخ شهر کرمان فرمانروایان و پادشاهان بسیاری حکم رانی کردند در زمان شاه عباس فردی به نام گنجعلی خان فرمانروایی کرمان را بر عهده داشت این شخص در این شهر بناهای زیادی را ساخت و نقش مهمی در عمران و آباد کردن شهر زیبای کرمان داشته است .

گنجعلی خان

او یک مجموعه بزرگ و زیبای گنجعلی خان در شهر کهن و بزرگ کرمان و رباط زین الدین ساخت که این مجموعه جز مجموعه های کهن و کم نظیر کرمان است گنجعلی خان  کارونسرای گنجعلی خان و حوض خان و انواع قنات های بسیاری را احداث کرده است که باتوجه به موقعیت اقلیمی و جغرافیایی و شرایط آب هوایی منطقه کرمان که گرم و خشک است

احداث آن قنات های آب واقعا کمک زیادی به مردم کرد مجموعه گنجعلی خان تابه امروز مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به تاریخ قرار گرفته است.

کرمان شهری دیدنی

شهر قدیمی و کهن کرمان به دلیل آثار قدیمی و بناهای تاریخی بسیاری که دارد و قدمت آن همواره موردتوجه وعلاقه بازدید کنندگان و گردشگران داخلی و هم توریست ها و گردش گرانی که از سایر کشورهای جهان به کشور عزیز ما ایران می آیند و در کرمان به دلیل قدمتی که دارد را  در برنامه سفر خود جای می دهند

مجموعه بناهایی که گنجعلی خان فرامانروان کرمان در زمان های دور ساخته است از جمله همین بناهای تاریخی کرمان محسوب می شود که دیدنشان خالی از لطف نمی باشد. گنجعلی خان جز چهره های نامی و بزرگ شهر زیبای کرمان است

این مطلب را از دست ندهید  کتابخانه ملک

و به پاس زحمات و خدماتی که در راستای آبادی  این شهر کرده است بسیار مورد توجه مردم این شهر است و بناها و قنات هایی که این شخص در زمان های دور احداث کرده است  بسیار مورد توجه است مانیز در حفظ این آثار باستانی و بی نظیر باید کوشا باشیم.

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی برده باشید.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *