اقدامات پیشگیرانه قطارهای فدک در برابر ویروس کرونا

اقدامات پیشگیرانه قطارهای فدک برای ایمنی سفر، قطار ویژه سلامت

برنامه ریزی سفر پس از کرونا

ویروس کرونا (کووید-19) این روزها بر تمامی مشاغل به خصوص صنعت گردشگری تأثیر جدی گذاشته است. این ویروس ابتدا از شهر ووهان چین در یک بازار فروش حیوانت وحشی انتشار پیدا کرد و پس از اینکه سراسر این شهر را فرا گرفت، به سایر نقاط جهان شیوع پیدا کرد. کوروناویروس بسیاری از فعالیت‌های حمل و نقل بین‌المللی را مختل کرد و حتی بسیاری از پروازهای داخلی کشورها را به منظور پیشگیری از شیوع آن لغو کرد.

ما در قطارهای فدک، همواره به پیش بینی و طراحی خدمات در راستای رفاه، ایمنی و سلامت میهمانان خود اندیشیده‌ایم. با گذر از دوران اوج شیوع ویروس کووید 19، شاید تا ماه‌ها، امکان سرایت و شیوع مجدد این ویروس وجود داشته باشد.  قطارهای چهارتخته ی کوپه ای، به دلیل برخورداری از فضای مستقل، مانند یک اتاق دربسته، دارای بیشترین امنیت بوده و امکان عدم ارتباط با دیگر مسافرین را برای مهمان فراهم می‌نماید.  با پیش بینی‌ تمامی موارد بهداشتی، قبل و در حین سفر و به حداقل رساندن تماس مسافرین با دیگران و با اعمال تغییراتی در خدمات ارائه شده در طول سفر، قطاری طراحی کرده ایم تا شما را به سلامت به مقصد برسانیم.

ضد عفونی بدنه - قطار ویژه سلامت پنج ستاره فدک

تمهیدات ویژه برای سفر سلامت

شرکت مسافربری فدک مسافران خود را با قطارهای 5 ستاره به مقصد می‌رساند و از زمانی که ویروس کرونا به ایران سرایت کرده، با اعمال شدیدترین تمهیدات بهداشتی سعی در جلب رضایت مشتریان و بی‌اثر کردن کرونا بر حمل و نقل کشور کرده است. در ادامه شما را با چند ویژگی قطارهای این شرکت مسافربری آشنا می‌کنیم تا یک سفر ایمن را تجربه کنید.

قطارهای فدک در راستای ارائه خدمات بهینه اقدامات گسترده‌ای در این رابطه انجام داده است که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

✅ ارائه‌ی ژل ضدعفونی، ماسک، اسپری ضدعفونی کننده و دستکش یک بار مصرف به تمامی تیم مهمانداری قطار

✅ نصب مایع ضدعفونی در سرویس‌های بهداشتی کلیه قطارها

✅ عملیات ضدعفونی قطار بصورت روزانه و در تمامی مبادی قطار

✅ سرو نوشیدنی و دسرهای گرم به تمامی مهمانان قطار

✅ معاینه تمام اعضای تیم مهمانداری و خدمات توسط پزشک معتمد پیش از هر سیر قطار

✅ توزیع ماسک در قطار در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک

✅ تدارک کوپه قرنطینه جهت مقابله با حضور احتمالی بیمار مبتلا به کرونا

✅ ارائه خدمات حمل بار در ایستگاه راه آهن

تمام تلاشمان فراهم کردن سفری ایمن برای شماست.

کوپه مستقل:

در قطار ویژه سلامت فدک، در هر کوپه حداکثر دو نفر حضور خواهند داشت. البته در صورت تمایل مهمانان کوپه به صورت دربست برای یک خانواده (با بیش از دو نفر) و یا افراد مرتبط در نظر گرفته شده است. کوپه فدک فضایی ایمن و مستقل برای شما ایجاد می‌نماید و با امکان قفل کردن درب کوپه از مراجعه اشتباه دیگر مسافرین به کوپه شما جلوگیری خواهد شد.

سلامت سنجی مسافرین و مهمانداران:

در قطار ویژه سلامت فدک ، پیش از حرکت قطار، در فضای اختصاصی تب و وضعیت سلامت میهمانان و مهمانداران کنترل و کلیه وسایل و لباس مهمانداران ضدعفونی می گردد. در صورت مشاهده هر مورد مشکوک در خصوص سلامت مسافرین با استرداد هزینه بلیت از سفر ایشان جلوگیری خواهد شد.

قطار فدک بدون مراجعه مهماندار:

در قطار ویژه سلامت، مراجعه مهمانداران به کوپه میهمان به حداقل خواهد رسید. تمامی لوازم مورد نیاز میهمان از قبل در کوپه پیش بینی می‌گردد و در صورت نیاز ضروری و خواست مهمان از طریق دکمه احظار، مهماندار ضمن استفاده از ماسک و دستکش به شما مراجعه خواهد کرد.

فاصله گذاری و به حداقل رساندن زمان سوار شدن:

در قطار ویژه سلامت فدک، کنترل بلیت در گیت مسافربری انجام نخواهد شد و در سکو نیز کنترل نام مهمانان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت می گیرد. میهمانان هر کوپه در زمان مسافرگیری در حداقل زمان و با فاصله از دیگر مسافرین به کوپه خود راهنمایی می‌شوند.

ضدعفونی سالن قطار، کوپه‌ها و سرویس بهداشتی:

تمامی سطوح داخلی واگن ها، دستگیره‌ها وسرویس بهداشتی در مدت زمان توقف بین هر بار سفر، قبل از مسافرگیری ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند. اما اسپری ضدعفونی نیز جهت استفاده در مسیر به مسافرین ارائه خواهد شد. خوشبختانه 80 درصد سطوح قطار فدک از جنس فایبرگلاس است که آلودگی روی آن دوام چندانی ندارد. رویه‌های صندلی، فرش‌ها، رویه های تخت به صورت روزانه شستشوی صنعتی فرادما شده و جایگزین می‌گردند. پرسنل خدمات در حین حرکت نیز طبق یک برنامه ریزی دقیق تمامی سطوح بیرونی کوپه ها، دستگیره‌ها، درب‌ها و سرویس‌های بهداشتی را ضدعفونی می کنند. همچنین در سرکلگی هر سالن نیز یک دستگاه ضدعفونی نصب می شود.

خدمات پذیرایی

در قطار ویژه سلامت پروسه طبخ و بسته بندی غذا در کترینگ اختصاصی فدک بصورت کاملا مکانیزه انجام میگیرد. در ابتدای سفر نوشیدنی گرم و با طبع گرم سرو می شود. کلیه مواد غذایی سرو شده در قطار در دمای بالای 75 درجه نگهداری شده و در ظروف شیرینگ شده سرو می شود. نوشیدنی در هنگام سرو غذا بصورت بسته بندی و وکیوم ارائه می شود.
آنچه شما نیاز دارید در کوپه فراهم شده است:
1. در قطار ویژه سلامت به هریک از مهمانان پک بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش با بسته‌بندی شیری، ماسک N95، هدفون، مسواک، عطر با رایحه گرم، چشم بند ارائه می شود.
2. تمامی روی بالشت ها از پارچه پروپیلن یک بار مصرف تهیه شده و ملحفه ها و پتوهای ضخیم پس از هر سیر به صورت روزانه شستشوی صنعتی فرادما شده و به صورت وکیوم در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد.
3. در هر کوپه به میزان کافی دستمال کاغذی و آب‌ معدنی استریل شده قرار داده شده است.

سخن پایانی

شیوع ویروس کرونا باعث لغو بسیار از سفرها در روزهای اخیر شده است. شرکت مسافربری قطارهای پنج ستاره فدک با ارائه خدمات بهداشتی در کلاس جهانی، کاری کرده است تا با رعایت جوانب احتیاط هموطنان عزیزمان بتوانند سفرهای ضروری خود را داشته باشند. در این مطلب برخی از این تمهیدات بهداشتی را بررسی کردیم. امیدواریم شما هم سفر خوبی را توأم با سلامت تجربه کنید و از گزند بیماری‌ها بویژه ویروس کرونا در امان باشید.