اقدامات پیشگیرانه قطارهای فدک در برابر ویروس کرونا

اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا در قطارهای فدک

شیوع کرونا و استرس فراگیر در کشور

ویروس کرونا (کووید-19) این روزها بر تمامی مشاغل به خصوص صنعت گردشگری تأثیر جدی گذاشته است. این ویروس ابتدا از شهر ووهان چین در یک بازار فروش حیوانت وحشی انتشار پیدا کرد و پس از اینکه سراسر این شهر را فرا گرفت، به سایر نقاط جهان و بیش از 50 کشور شیوع پیدا کرد. این ویروس بسیاری از فعالیت‌های حمل و نقل بین‌المللی را مختل کرد و حتی بسیاری از پروازهای داخلی کشورها را به منظور پیشگیری از شیوع آن لغو کرد.

در این حین، بسیاری از افرادی که از مدت‌های قبل برنامه سفر برای تعطیلات نوروزی خود را بسته بودند با انتشار اخبار لغو سفرها و پروازها بسیار ناراحت شدند. اما، شرکت مسافربری فدک با ارائه بهترین خدمات و پیشگیری‌های بهداشتی لازم توانسته در این مدت به هموطنان عزیز کشورمان کمک کند تا با خیالی آسوده به سفر بروند و برنامه‌های آن‌ها بر اثر شیوع ویروس کرونا مختل نشود.

ضدعفونی کردن راهرو قطار فدک

تمهیدات ویژه برای سفر سلامت

شرکت مسافربری فدک مسافران خود را با قطارهای 5 ستاره به مقصد می‌رساند و از زمانی که ویروس کرونا به ایران سرایت کرده، با اعمال شدیدترین تمهیدات بهداشتی سعی در جلب رضایت مشتریان و بی‌اثر کردن کرونا بر حمل و نقل کشور کرده است. در ادامه شما را با چند ویژگی قطارهای این شرکت مسافربری آشنا می‌کنیم تا یک سفر ایمن را تجربه کنید.

قطارهای فدک در راستای ارائه خدمات بهینه اقدامات گسترده‌ای در این رابطه انجام داده است که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

✅ ارائه‌ی ژل ضدعفونی، ماسک و دستکش یک بار مصرف به تمامی تیم مهمانداری قطار

✅ نصب مایع ضدعفونی در سرویس‌های بهداشتی کلیه قطارها

✅ عملیات ضدعفونی قطار بصورت روزانه و در تمامی مبادی قطار

✅ سرو نوشیدنی و دسرهای گرم به تمامی مهمانان قطار

✅ حضور دائم پزشک در قطار

✅ معاینه تمام اعضای تیم مهمانداری و خدمات توسط پزشک معتمد پیش از هر سیر قطار

✅ توزیع ماسک در قطار در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک

✅ تدارک کوپه قرنطینه جهت مقابله با حضور احتمالی بیمار مبتلا به کرونا

تمام تلاشمان فراهم کردن سفری ایمن برای شماست.

ضد عفونی چند مرحله‌ای واگن‌های قطار

شرکت مسافربری قطارهای پنج ستاره فدک تمامی واگن‌های قطار را قبل از ورود مسافران به داخل کابین‌های خود چندین مرحله ضدعفونی می‌کند. این کار توسط کادری مجرب انجام شده و تمام درزهای تجهیزات قطار با مواد شوینده و استاندارد ضدعفونی می‌شوند؛ به گونه‌ای که هیچ یک از تجهیزات قطار فدک بدون ضدعفونی نمی‌ماند و همگی طبق اصول تعیین شده از سوی وزارت بهداشت تمیز می‌شوند. این تجهیزات همگی به روز بوده و شما می‌توانید در ساعاتی که در کابین خود به سر می‌برید با خیالی آسوده از سفر خود لذت ببرید.

رعایت نکات بهداشتی توسط مهمانداران

یکی دیگر از مسائلی که شرکت فدک شدیدا به آن توجه می‌کند، انجام نکات بهداشتی توسط مهمانداران و تست گرفتن از مسافران می‌باشد. تمامی مهمانداران به صورت تخصصی به آیین آزمایش‌های پزشکی آشنا بوده و قبل از اینکه مسافران وارد قطار شوند از آن‌ها آزمایشت اولیه پزشکی می‌گیرند. این آزمایشات باعث می‌شود تا از سلامت مسافران اطمینان حاصل کنند تا خطری جان سایر مسافران را تهدید نکند. همچنین، پس از اینکه مسافران اجازه ورود به کابین‌های خود را کسب کردند، تمام نکات بهداشتی به آن‌ها گوش‌زد خواهد شد.

عملیات ضد عفونی بصورت مداوم در طول سفر

تمام خدمه قطار فدک هر یک ساعت یکبار تمام محیط کابین را با محصولات با کیفیت ضد عفونی کرده و اجازه لمس کردن وسایل را به مسافرانی که نکات بهداشتی را رعایت نکنند، نمی‌دهد. خدمه قطار با مسافرانی که نکات بهداشتی را در طول سفر رعایت نکنند بشدت برخورد کرده و حتی ممکن است آن‌ها را برای حفظ سلامت مسافران از کابین اخراج کنند. این امر موجب شده است تا سایر مسافران با خیالی آسوده در کابین از سفر خود لذت ببرند.

جلسات روزانه آموزشی متخصصین کادر پزشکی

کادر پزشکی شرکت مسافربری قطارهای پنج ستاره فدک به صورت مستمر، خدمه و مهمانداران را با نکات بهداشتی آشنا کرده و آن‌ها را جهت رعایت بهداشت کابین و سلامت مسافران تعلیم می‌دهند. این کادر تمامی اصول بهداشتی را به کارکنان قطار تعلیم داده و از آن‌ها خواسته است تا با نهایت وسواس امور را پیش ببرند. کادر پزشکی قطار فدک تمام دورهای پزشکی را طی سال‌ها طی کرده‌اند و در روزهای اخیر با شیوع ویروس کرونا به کشور، با شرکت در کلاس‌های آموزشی نحوه مبارزه با ویروس کرونا را آموزش دیده‌اند.

آماده‌سازی غذا در محیط کاملا بهداشتی

تمامی غذاهای این قطار در محیطی کاملا بهداشتی و تحت تدابیر شدید بهداشتی انجام می‌شود. تمام آشپزان مرتب دست‌های خود را ضدعفونی کرده و همه غذاها در ظرف‌های تمیز و ضدعفونی‌شده آماده می‌شوند. غذاهای این شرکت دارای تنوع فراوان بوده و مسافران می‌توانند با دستی باز آن‌ها را سفارش دهند. این روزها ویروس کرونا اعتماد را از مردم گرفته و کمتر کسی به غذاهای بیرون از خانه اعتماد می‌کند. اما، تمام غذاهایی که در طول سفر به مسافران ارائه می‌شود بسیار بهداشتی بوده و تحت یک فرایند کاملا بی‌نقص آماده شده‌اند.

شستشوی کامل بدنه قطار پیش از هر سفر

قبل از هر سفر بدنه قطار توسط کارکنان باتجربه شسته و با مواد شوینده ضدعفونی می‌شوند. این کار به طور مستمر طی هر سفر انجام شده و تمام نکات بهداشتی نیز رعایت می‌شود. این کار باعث شده است تا مسافران بیش از پیش از خدمات‌رسانی شرکت مسافربری فدک رضایت داشته باشند و هیچگاه از سفری که با قطارهای فدک انجام می‌دهند خسته نشوند. در طول سفر بارها کادر پزشکی به کابین‌ها سر زده تا از سلامت مسافران مطلع شوند. کاری که باعث می‌شود مسافران هیچ دغدغه‌ای از بابت سلامت خود حین سفر نداشته باشند.

نصب مایع‌های دست‌شویی و ضدعفونی در تمامی کوپه‌ها 

یکی دیگر از خدماتی که شرکت مسافربری فدک به مسافران ارائه می‌دهد، نصب مایع‌ دست‌شویی با کیفیت و ضدعفونی‌های مناسب می‌باشد. در تمامی کوپه‌ها یک عدد مایع دست‌شویی وجود دارد تا مسافران برای شستن دست‌های خود مجبور به ترک کابین قطار نشوند. این امر موجب می‌شود تا سلامت سایر مسافران به خطر نیفتد و فاصله بهداشتی بین آن‌ها رعایت شود. این روزها، تمام افرا ترس از ویروس کرونا را دشاته و نباید از اقدامات بهداشتی خجالت بکشند. برخی تصور می‌کنند که عدم دست ندادن آن‌ها با دیگران نشانه بی‌احترامی است؛ اما، این کار نه تنها بی‌احترامی نیست، بلکه رعایت سلامت سایر افراد در روزهای کرونایی می‌باشد.

سخن پایانی

شیوع ویروس کرونا باعث لغو بسیار از سفرها در روزهای اخیر شده است. شرکت مسافربری قطارهای پنج ستاره فدک با ارائه خدمات بهداشتی در کلاس جهانی، کاری کرده است تا برنامه مسافرتی بسیاری از هموطنان عزیزمان بهم نخورد که در این مطلب برخی از این تمهیدات بهداشتی را بررسی کردیم. امیدواریم شما هم سفر خوبی را در کنار خانواده سپری کنید و از گزند بیماری‌ها بویژه ویروس کرونا در امان باشید.