مقاصد گردشگری

کوه های رنگی تبریز

کوه های رنگی تبریز

امروز در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با معرفی کوه های رنگی تبریز

در ادامه به مطالب زیر می پردازیم:

  • معرفی کوه های رنگی آلاداغلار

  • دلیل رنگ سبز کوه ها

 

معرفی کوه های رنگی آلاداغلار

کوه های رنگی آلاداغلار یکی از پدیده های زیبای خداوند است که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تبریز و در راه شهرستان اهر تبریز و خواجه تا شهرستان میانه تا زنجان کشیده شده اند کوه های رنگین حدود ۷۰ کیلومتر مربع و وسعت دارند.

و از زنجان تا شهرستان میانه و از تبریز به اهر کشیده می شود و از عمر این کوه ها ۱۵ میلیون سال گذشته است و یک اثر بی نظیر و طبیعی است که با دیدن آن یاد خداوند می افتیم این کوه ها مانند رنگین کمانی از رنگ ها است

و انسان ها از دیدن آنها لذت می برند و انسان با نگاه کردن به کوه های رنگی نقاشی خداوند را روی زمین میبینیم و احساس می کنیم در روی کره زمین نیستیم بلکه به یک سیاره دیگر رفته ایم رنگ هایی مانند زرد و نارنجی و قرمز و سفید چشم ها را به خود جلب می کند و روستاهایی نزدیکی کوه ها هستند

که منظره ای زیبا به وجود آورده اند این روستاها با خاک های رنگی این کوه ها برای ساخت خانه هایشان استفاده کرده اند و کاه گل آنها را به رنگ قرمز هستند و هر ساله مسافران زیادی برای دیدن این کوه ها و تپه ها به تبریز می آیند و از این کوه های رنگی فیلم و عکس می گیرند و علت اینکه این کوه ها رنگی شده اند.

معرفی کوه های رنگی آلاداغلار

معرفی کوه های رنگی آلاداغلار

حوضچه های کوه های رنگی تبریز

وجود حوضچه های که پر از رسوبات آهن در موقعی که کوه ها به وجود آمدن و بالا آمدن کوه ها و عوض شدن املاح نوع آنهادر رنگ رسوبات باعث شده تا هر قسمتی از این کوه ها به رنگی در بیاید و این کوه ها در شرایط اکسیدان و زیادی اکسیژن و ترکیب با این عنصر به رنگ قرمز نشانه هایی از وجود مواد معدنی را دارند.

 

فدک، برترین قطار مسافربری بر اساس ارزیابی راه آهن ج.ا.ا در سال 1397

 

دلیل رنگ سبز کوه ها

رنگ سبز کوه ها نشانه ی ماده معدنی مس است که باعث کربناته شدن به این رنگ است رنگ قرمز این کوه ها رنگی نشانه اکسیژنی است که به زیادی پیدا می شود اکسیدان که برای ترکیب با اکسیژن نیاز است

دلیل رنگ سبز کوه های تبریز

دلیل رنگ سبز کوه ها

مسافران و گردشگران زیادی را می توانند در تمام روزهای سال به تماشای این کوه های رنگی برونند و از تماشای این نقاشی خداوند لذت ببرند.

برخی از ویژگی های قطارهای فدک:

✅  سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا بصورت نامحدود

✅  ارائه سرویس خواب با کیفیت متفاوت

✅  ارائه ویلچر به مسافران برای جابجایی در ایستگاه و قطار در صورت درخواست

✅  ارائه گهواره به مسافران دارای کودک زیر دو سال در صورت درخواست

✅  ارائه هدفون

✅ ارائه روزنامه های فارسی، عربی و انگلیسی

✅ سرو غذای کودک و غذای سلامت در صورت انتخاب مهمان

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی برده باشید.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از 200 دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *