بلیط قطار تهران زنجان

بلیط قطار تهران زنجان

اگر قصد تهیه بلیط قطار تهران زنجان و سفر به زنجان را دارید این پست را مطالعه کنید. تا بیشتر در مورد این شهر بدانید.

شهرستان زنجان مرکز استان زنجان است و در شمال غربی ایران قرار دارد.

این شهر از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از مشرق به سلطانیه و طارم و از جنوب به خدا بنده و ایجرود و از غرب به شهرستان ماه نشان محدود شده است.

آثار تاریخی زنجان

از جمله آثار تاریخی این شهر می توان به بازار زنجان، مسجد میرزایی، مسجد جامع زنجان، مسجد چهل ستون زنجان، بقعه میرزا ابوالقاسم زنجانی، مسجد اسحاق میرزا، بقعه میرزا مهدی زنجانی، خانه و باغ معین التجار، عمارت ذوالفقاری و بقعه مجتهدی را نام برد.

از دیگر آثار تاریخی زنجان می توان به خانه شیخ الاسلامی، خانه بهمنی، خانه توفیقی، خانه مقدم، خانه خدیوی، کاروانسرای دخان، پل سردار، پل حاج سید محمد، پل میر بهاء الدین، کاروانسرای دخان و کاروانسرای سنگی اشاره کرد.

هم چنین عمارت های ضیایی، مظفری، توفیقی و ذوالفقاری از جمله عمارت های معروف و قدیمی این شهر است.

زبان مردم زنجان ترکی آذربایجانی با لهجه زنجانی است.

اعتمادیه، حسینیه اعظم، محله سیلاب، چهار راه سعدی، بیسیم، شهرک قدس، خان ناظم و خواجه نصیر از جمله محله های معروف و قدیمی این شهر است.

مرکز خرید

چندین مرکز خرید معروف از جمله پاساژ ایران زمین، پاساژ آینه، پاساژ کسری، مرکز خرید اشراق، پاساژ گل ها، مجتمع تجاری تفریحی نور و مجتمع تجاری شهر راز در این شهر قرار دارند.

موزه غله در ساختمان قدیم بوجاری، موزه مردم شناسی، موزه تاریخ طبیعی زنجان، موزه نسخ خطی، موزه سنگ نوشته ها و موزه عمارت دارایی از جمله موزه های واقع در این شهر است.

این مطلب را از دست ندهید  خرید بلیط اینترنتی قطار تهران به شاهرود

صنابع دستی

از جمله صنایع دستی این شهر می توان به ملیله کاری، مسگری، چاقو سازی، فرش بافی، گلیم بافی و تذهیب اشاره کرد.

از نقاط دیدنی این شهر می توان غار تاریخی گلجیک، پل میر بهاءالدین، پارک جنگلی، مجموعه تفریحی پارک ملت زنجان، نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی زنجان و حمام حاج داداش را نام برد.

اگر شما هم قصد سفر به این شهر قدیمی و تاریخی را دارید می توانید با تهیه بلیط قطار تهران زنجان از سفر به این شهر زیبا لذت ببرید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی برده باشید.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *