تجربه سفری لوکس ایمن لذت بخش با قطارهای فدک

بلیط قطار مشهد ساری

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

در مقاله امروز می خواهیم موضوع بلیط قطار مشهد ساری را بررسی کنیم. اگر قصد دارید یک سفر کم هزینه و بی دردسر داشته باشید، سفر با قطار شما را به بهترین ایده آل ها میرساند.

هر گاه قطار را به عنوان وسیله حمل و نقل خود در سفرهای دور و نزدیکتان انتخاب کردید، دیگر نگران گم کردن مسیر، کم شدن سوخت، نا امنی در مسیر، مسائل فنی و …نباشید. تنها کاری که در سفر انجام می دهید این است که از مسیر خود لذت ببرید. از آنجا که ساری نیز سالهاست به ناوگان ریلی کشور پیوسته، هموطنان عزیزمان در این استان می توانند برای سفر به مشهد از قطار که بهترین گزینه برای سفر است استفاده کنند.

بلیط قطار مشهد ساری
بلیط قطار مشهد ساری

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه مقاله سوالاتی مطرح شده است که پاسخ به آنها بی شک برای شما سودمند است.

 • ایستگاه های مسیر قطار مشهد ساری چیست؟
 • چه قطار هایی مسیر مشهد ساری را طی می کنند؟
 • ساعت های حرکت مشهد ساری چیست؟
 • قیمت بلیط قطار مشهد ساری چه میزان است؟
 • بلیط قطار در چه حالتی به صورت 50 درصدی محاسبه می شود؟
 • راه های تهیه بلیط قطار مشهد ساری چیست؟
 • جاذبه های توریستی تاریخی مشهد چیست؟
 • جاذبه های توریستی تاریخی ساری چیست؟

[/stextbox]

 

ایستگاه های مسیر قطار مشهد ساری چیست؟

چنانچه از استان ساری مقصد اصلی سفرتان مشهد باشد باید بلیط قطار مشهد ساری را تهیه کنید، اما اگر قصد دارید به یکی از شهرهای بین این دو مسیر سفر کنید می توانید بلیط مسیر ذکر شده را اخذ نمایید و در یکی از ایستگاه های بین راه پیاده شوید. قطاری که از این دو مسیر عبور می کند در یکی از ایستگاه های: کاشمر، اسفراین، شاهرود، دامغان، سمنان، گرمسار، فیروزکوه و قائم شهر مسافران را می تواند پیاده کند. همچنین بهتر است بدانید که قطارهای این مسیر پس از گذشت 15 ساعت می توانند مسافران را به مقصد برسانند.

چه قطار هایی مسیر مشهد ساری را طی می کنند؟

خوشبختانه شما این امکان را دارید که با توجه به بودجه ای که دارید قطار سفر خود را انتخاب کنید. در این مسیر قطارهای متنوعی در تردد هستند و از جمله آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم

 • قطارهای 3 ستاره الوند با واگن های کوپه ای 4 نفره
 • قطارهای 3 ستاره 6 تخته پارسی با واگن های کوپه ای 6 نفره

هر یک از این قطارها امکانات متنوعی در اختیار مسافران قرار می دهند، از این رو قیمت هر یک با دیگری متفاوت است.

چه قطار هایی مسیر مشهد ساری را طی می کنند؟
چه قطار هایی مسیر مشهد ساری را طی می کنند؟

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]فدک، همسفر رویاهای شیرین شما[/stextbox]

ساعت های حرکت مشهد ساری مشهد چیست؟

اگر بلیط مسیر مشهد ساری را تهیه کنید روی آن به صورت چاپی ساعت حرکت قطار مورد نظر خودتان را می بینید. حال اگر بلیط تهیه خریداری نکرده اید و می خواهید ابتدا ساعت حرکت قطار مشهد ساری را بدانید بهترین کار برای رسیدن به نتیجه دلخواه این است که به یکی از سایت های خرید بلیط مراجعه کنید و در آنجا با مراجعه به صفحه ی خرید بلیط یا قسمت برنامه قطار از ساعت حرکت همه قطارهایی که در این مسیر حرکت دارند مطلع شوید.

ساعت های حرکت مشهد ساری مشهد چیست؟
ساعت های حرکت مشهد ساری مشهد چیست؟

قیمت بلیط قطار مشهد ساری چه میزان است؟

پارامترهایی برای تعیین قیمت بلیط قطار در نظر گرفته شده است و تا زمانی که شما آنها را به سلیقه خود انتخاب نکنید نمی توانیم به طور قطعی راجب قیمت بلیط قطار مشهد ساری صحبت کنیم. برای نمونه اینکه شما بلیط سفر را  برای رفت و برگشت بخواهید تنظیم کنید. از موارد دیگر می توانیم به نوع قطاری که انتخاب می کنید، چمدان هایی اضافی که در سفر با خود میبرید، انتخاب سرویس هایی که در قطار خواستار آن هستید مثل استفاده از رستوران قطار، دربست بودن کوپه و….

قیمت بلیط قطار مشهد ساری چه میزان است؟
قیمت بلیط قطار مشهد ساری چه میزان است؟

بلیط قطار در چه حالتی به صورت 50 درصدی محاسبه می شود؟

علاوه بر تخفیفاتی که در برخی ایام سال بروی قیمت بلیط ها لحاظ می شود، شرایطی وجود دارد که برخی افراد می توانند از بلیط نیم بها استفاده کنند مانند خانواده ایثارگران، خانواده شهدا، کودکان بین 2تا 12 سال و همچنین برخی کارکنان دولت این امتیاز را دارند که بلیط را با قیمتی کمتر تهیه کنند.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

برخی از ویژگی های قطارهای فدک

 • راهنمای مسیر در بخش بیرونی واگن
 • پنل های نمایش اطلاعات مسافرین در بخش سرکلگی و ورودی کوپه ها
 • سامانه ی دوربین مداربسته cctv در فضاهای عمومی
 • عایق های صوتی و حرارتی جهت حذف صداهای مزاحم و افزایش سطح کیفی سفر
 • تزئینات داخلی لوکس و مدرنبه منظور جریان هوای تازه در واگن به منظور ایجاد شرایط آسایش مسافران
 • سامانه روشنایی و نورپردازی ویژه

[/stextbox]

راه های تهیه بلیط قطار مشهد ساری چیست؟

برای این که بتوانید بلیط قطار مشهد ساری را تهیه کنید چندین روش پیش رو دارید.

 تهیه بلیط قطار به صورت اینترنتی از وب سایت: در این روش کافیست به یکی از سایت های معتبر فروش بلیط مراجعه کنید و در صفحه مربوط به خرید بلیط موارد خواسته شده را به درستی پر کنید، مانند: مبدا و مقصد، تعداد مسافران، تاریخ روز حرکت ،تاریخ برگشت  و در صورت لزوم انتخاب گزینه کوپه در بست. در نهایت روی گزینه جستجو کلیک کنید تا قطار مورد نظر برای شما پیدا شود.

تهیه بلیط از اپلیکیشن ها: با استفاده از اپلیکیشن گوشی های هوشمند می توانید اقدام به تهیه بلیط کنید. اخذ بلیط در این روش همانند روش اینترنتی می باشد.

تهیه بلیط از دفاتر فروش بلیط قطار: در این روش شما همانند زمان‌های گذشته کافیست به یکی از دفاتر فروش بلیط قطار مراجعه کنید و در آن جا بلیط خود را به ثبت برسانید.مزیتی که روش اینترنتی به کاربران ارائه می دهد این است که در کوتاه ترین زمان و با پرداخت آنی می‌توانند بلیط خود را تهیه کنند.

راه های تهیه بلیط قطار مشهد ساری چیست؟
راه های تهیه بلیط قطار مشهد ساری چیست؟

جاذبه های توریستی تاریخی مشهد چیست؟

علاوه بر بارگاه ملکوتی امام هشتم، شهر مشهد مناطق دیدنی بسیاری دارد که در اینجا چند مورد از آنها را بیان می کنیم

چشمه سبز:

این چشمه در مناطقی از کوه بینالود قرار گرفته است. زیبایی این چشمه، مسافران و گردشگران زیادی را برای دیدن آن مشتاق کرده است. علاوه بر زیبایی که در منطقه ایجاد کرده، آب زمین های کشاورزی اطراف خود را نیز تامین می کند.

چشمه سبز:
چشمه سبز:

آرامگاه نادر شاه افشار:

آرامگاه نادر شاه که یکی از پادشاهان قدرتمند ایران بود در مشهد قرار دارد. همه ساله تعداد زیادی از مسافران به دیدن مقبره این پادشاه می آیند.

آرامگاه نادر شاه افشار:
آرامگاه نادر شاه افشار:

پارک طبیعی هفت حوض:

این پارک یکی دیگر از جاذبه های مهم شهر مشهد است که در کوه های خلج واقع شده است و همانطور که از اسمش پیداست از 7 حوض تشکیل شده است.

پارک طبیعی هفت حوض:
پارک طبیعی هفت حوض:

خانه تاریخی ملک:

معماری برجسته بکار گرفته شده در این خانه به دوران قاجار بر می گردد. این خانه زیبا از وسعت زیادی برخوردار بود اما اکنون  قسمت بیرونی آن فقط سر پا است. در بخشی از این خانه از هنر مشبک کاری و منبت کاری استفاده شده است

خانه تاریخی ملک:
خانه تاریخی ملک:

جاذبه های توریستی تاریخی ساری چیست؟

ساری یکی از شهرهای خطه سرسبز شمال و جز  شهرهای استان مازندران محسوب می شود. این شهر دارای مناطق جذاب و دیدنی است که معرفی چند نمونه از آنها خالی از لطف نخواهد بود.

میدان ساعت:

یکی از میدان های وسیع شهر ساری است که مسافران زمانی که وارد این شهر شوند قطعا آن را خواهند دید. برج این میدان در سال1309 تاسیس شد. سالهای پیش با گذشت هر یک ساعت ناقوس آن یک بار صدایش بلند می شد.

میدان ساعت:
میدان ساعت:

عمارت فاضلی:

این عمارت در زمان سلطنت قاجاریان تاسیس شد. در زمان حال از این عمارت استعاده ویژه ای نمی شود اما بازدیدکنندگان بسیاری دارد.

عمارت فاضلی:
عمارت فاضلی:

موزه کلبادی:

این عمارت زیبا نیز در دوران قاجار بنا شده و قدمتی 150 ساله دارد. معماری به کار گرفته شده در این خانه بسیار گیرا و جذاب است. در حال حاضر بخشی از این خانه به موزه تبدیل شده است. اگر به ساری سفر می کنید مطمعنا دیدن این خانه باعث رضایتمندی شما خواهد شد.

موزه کلبادی:
موزه کلبادی:

خانه رمدانی ها:

این اثر نیز به دوران قاجار و پهلوی باز میگردد. متاسفانه قسمت هایی از این خانه تخریب شده است.

چشمه های باداب سورت:

این چشمه ها زیبا خاصیت درمانی دارند و همین انر موجب جذب گردشگر در این منطقه شده است.

چشمه های باداب سورت:
چشمه های باداب سورت:

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از 200 دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021

[/stextbox]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x