سریعترین هواپیماهای مسافربری جهان

سریعترین هواپیماهای مسافربری جهان

امروز با ما همراه شوید تا سریعترین هواپیماهای مسافربری جهان را به شما معرفی کنیم

در کلیه جوامع پیشرفته و حتی جهان سوم برای مسافرت های طولانی با مسافت های زیاد ترجیح می دهند از هواپیما به جای دیگر وسایل حمل ونقل استفاده کنند زیرا هواپیما با سرعت بالایی که دارد در مدت زمانی کوتاه می تواند مسافتی طولانی را طی کند و بجای ساعت های زیادی مسافرت زمینی که صد البته با خستگی به همراه است .

در مدت بسیار کوتاهی به مقصد برسد همه میدانیم سرعت هواپیماها بسیار زیاد است اما سوال اینجاست این سرعت زیاد چقدر است؟ آیایک خلبان مسافربری می توانند بیش از حد مجاز سرعت هواپیمای خود را زیاد کنند یا نه؟

و آیا خلبان نی تواند برای جبران تاخیر با سرعت بیشتری پرواز کنند؟ و آیا محدودیت های خاصی برای سرعت وجود دارد که از آن بی اطلاع هستیم در اینجا میخواهیم از سرعت هواپیماهایمسافربری صحبت کنیم و اطلاعات جامعی رابه شما سروران و عزیزان بدهیم تا دیدگاه شما نسبت به هواپیماهای سرعتی تغییر کند زمانی که هواپیما به ارتفاع هفت هزار تا نه هزار متری می رسد .

سرعت

سرعتشان را با عدد ماخ  مقایسه می کنند و آن را به صورت در صدی از سرعت صوت بیان میکنند عدد ماخ نسبت سرعت شی در یک سیال به سرعت صوت درهمان سیال اطلاق می شود هواپیماها معمولا با چه سرعتی پرواز می کنند؟ لازم به توضیح است که هواپیماهای مسافربری معمولا با سرعتی بین هشت ماخ و نه ماخ و درارتفاع نه هزار تا هزارو دویست متری پرواز می کنند

سریعترین هواپیماهای مسافربری جهان

و این نکته را باید بدانیم که هیچ هواپیمایی به جز هواپیمایی کنکورد قادر به پرواز مافوق صوت نیستند سرعت اکثر هواپیماهای مسافربری طیف محدودی دارند که به نام گوشه کافین معروف است اکثر هواپیماها با بدنه متوسط و بزرگ معمولابا سرعتی یکسان حرکت می کنند این موضوع به این خاطر نیست که شرکتهای ساخت هواپیما ها میخواهند در زمینه سرعت آنها یکسان سازی کنند‌.

بلکه به این منظور است که بوئینگ ۷۴۷و ۷۳۷ عملکرد همانندی در آسمان دارندو تفاوت قابل ذکر این گونه هواپیماها غالبا ظرفیت مسافر و فضای داخل کابین هواپیماها است سرعت اکثر هواپیماها به عوامل گوناگونی بستگی دارد

ازجمله عوامل محیطی و وزن آن بستگی دارد توصیه ما به هموطنان گرامی استفاده از هواپیما جهت مسافرت های  استانی می باشد که راحتی سفر رانیز به همراه خواید داشت.

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی برده باشید.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *