ساوه

ساوه

امروز با شما هستیم با معرفی شهر ساوه

شهر ساوه از شهر های استان مرکزی است شهر ساوه از شمال به شهرستان زرندیه و از جنوب به استان قم و استان تفرش می رسد  و از غرب و جنوب غربی به استان کمیجان و همدان می رسد.

و از شرق به استان قم و تهران می رسد شهر ساوه پیشینه اش به زمان ساسانیان می رسد ساوه در فارسی به معنی تکه های طلا است  بعضی ها نیز شهر ساوه را کلمه ای اوستایی سَوا می دانند اقتصاد ساوه براساس صنعت و کشاورزی است  این شهرستان به علت نزدیکی با کویر و کوه های کم دارای آب و هوای گرم و خشک است لهجه مردم ساوه فارسی با لهجه و ترکی است.

جاذبه های دیدنی

ساوه جاهای دیدنی و دست نخورده مختلف و گوناگونی دارد مانند زیارتگاه ها و مناطق طبیعی و دست نخورده و روستاهایسر سبز و چشمه سارهای زیبا و آبشار های فراوانی برخوردار است شهر ساوه به خاطر باغ های فراوان انار به شهر یاقوت های سرخ شناخته شده است

و جاهای دیدنی شهر ساوه می توان به قلعه زیبای دختر ساوه و شهر زیر زمینی آوه و مسجد زیبای جامع و روستا های زیبای سنگستان و روستای خلیفه کندی است

و دریاچه زیبای مصنوعی ساوه و امامزاده سید اسحاق و آبشارهای زیبای هندس مسجد سرخ و بازار تاریخی ساوه و کلیسای چناچی علیا و غار آقداش وباغ زیبای شیخ و چشمه بالقلو و روستای زیبای سامان و آبشارزیبای آنچه قلعه ساوه هر ساله توریست ها و مسافران فراوانی را جذب خودش کرده است.

این مطلب را از دست ندهید  هتل میامی مشهد

سوغات ساوه

گردشگران با دیدن جاهای دیدنی شهر ساوه لذت می برند و مسافران می توانند از سوغات های شهر ساوه مانند میوه ها مانند انار طالبی و خیار و خربزه و پسته و زیتون و زعفران و صنایع دستی مانند کوزه های سفالی و فرش دست باف منبت و کنده کاری و گلیم بافی  و معرق کاری  های زیبا و خراطی و نگار گری و قلم زنی . از رب انار معروفش و شیره انار و شیره انگور و کشمش سبز و باسلوق آن به سوغات ببرند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی برده باشید.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *