سفر با قطار

ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور

ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور

در مقاله امروز می خواهیم به بررسی موضوع ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور بپردازیم. ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور همه روزه شاهد حجم زیادی از مسافران است. استفاده از قطار برای مسیر های کوتاهی مانند مشهد نیشابور به صرفه تر بوده و برای مسیرهای طولانی امنیت، کاهش هزینه ها و از همه مهمتر راحتی در سفر را به ارمغان می آورد. در ادامه مطالب این سایت ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور به دست آورید.

در این مقاله سعی می کنیم پاسخ سوالات زیر را با شما به اشتراک بگذاریم:

  • ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور در چه سالی آغاز به کار کرد؟
  • نحوه تهیه بلیط قطار مشهد نیشابور چگونه است؟
  • فاصله نیشابور تا مشهد با قطار چقدر است؟
  • مواردی که می توانند بر قیمت بلیط قطار تاثیر بگذارند چه مواردی هستند؟
  • بیمه قطار شامل چه افرادی خواهد شد؟
  • چگونه می توان بلیط رزرو شده را کنسل و هزینه بلیط را دریافت کرد؟
  • مزایای استفاده از قطار چیست؟

 

ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور در چه سالی آغاز به کار کرد؟

شهر نیشابور یکی از شهرستان های بزرگ استان خراسان رضوی می باشد که در سال ۱۳۳۵ به ناوگان ریلی کشور پیوست. تقاطع غیر همسطح ایستگاه نیشابور در سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرد و به عنوان بزرگترین تقاطع غیر همسطح ریلی کشور شناخته می شود. افردای که بلیط تهران مشهد یا بلعکس را تهیه کرده باشند می توانند در این ایستگاه پیاده شوند زیرا ایستگاه راه آهن مشهد نیشابور جزء ایستگاه های است که در مسیر تهران مشهد قرار دارد.

 

نحوه تهیه بلیط قطار مشهد نیشابور چگونه است؟

با پیشرفت فناوری در دنیای بزرگ اینترنت این شرایط برای شما وجود دارد که بلیط قطار خود را به صورت آنلاین از وب سایت های معتبر خریداری کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از برنامه های کاربردی که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شوند، جهت اخذ بلیط آنلاین اقدام کنید. در نهایت اگر نخواهید به دو روش بالا عمل کنید، می توانید به مراکز فروش بلیط مراجعه کنید.

نحوه تهیه بلیط قطار مشهد نیشابور

نحوه تهیه بلیط قطار مشهد نیشابور

فدک، برترین قطار مسافربری بر اساس ارزیابی راه آهن ج.ا.ا در سال ۱۳۹۷

مواردی که می توانند بر قیمت بلیط قطار تاثیر بگذارند چه مواردی هستند؟

قیمت بلیط قطار به مواردی بستگی دارد و شما با مشخص کردن آنها می توانید قیمت نهایی را به دست آورید. این موارد شامل دو طرفه رزرو کردن بلیط، نوع کوپه (معمولی، خواهران ،برادران)، نوع قطار (هر چه درجه قطارها بالاتر باشد گران تر هستند)، واگذار کردن بار اضافی به باربری قطار و…است. هر گاه این موارد را در زمان اخذ بلیط مشخص کنید، قیمت نهایی بلیط به شما اعلام می شود.

 

بیمه قطار شامل چه افرادی می شود؟

تمام مسافران قطار از زمان ورود تا زمان خروج ،از بیمه قطار برخوردار می شوند. اگر برای هر یک از مسافران مشکلات ناشی از تصادف قطار، خارج شدن قطار از ریل، آتش سوزی و یا حتی سنگ پراکنی به سوی قطار پیش آید، مطابق با قوانین تعیین شده هزینه درمان و خسارت مسافران پرداخت می شود.

برخی ویژگی های قطارهای فدک:

✅  ارائه ویلچر به مسافران برای جابجایی در ایستگاه و قطار در صورت درخواست

✅  ارائه گهواره به مسافران دارای کودک زیر دو سال در صورت درخواست

✅  ارائه هدفون

✅ ارائه روزنامه های فارسی، عربی و انگلیسی

چگونه می توان بلیط رزرو شده را کنسل و هزینه بلیط را دریافت کرد؟

اگر تمایل داشته باشید که بلیط خود را کنسل کنید می توانید هزینه آن با کسر مبلغی به عنوان جریمه دریافت کنید. با استرداد بلیط قطار در ساعت ۱۲ روز قبل از شروع حرکت قطار تنها ۱۰ درصد از کل پول بلیط کسر، از ساعت ۱۲ روز قبل تا ۳ باقی مانده به آغاز حرکت ۳۰ درصد به عنوان جریمه و از ۳ ساعت باقی مانده تا زمان حرکت ۵۰ درصد به عنوان جریمه از کل پول بلیط کسر خواهد شد. با حرکت قطار بلیط شما سوخت خواهد شد و شما پولی دریافت نخواهید کرد.

 

مزایای استفاده از قطار چیست؟

با افزایش تصادفات جاده ای و خطرات ناشی از آن، مسافران ترجیح می دهند که بهترین و امن ترین وسیله نقلیه را برای سفر انتخاب کنند. قطار علاوه بر امنیت، کاهش هزینه ها، سهولت سفر، سرویس دهی بهداشتی ، سرویس های پذیرایی و … را برای مسافران در پی دارد. با انتخاب قطارهای ۵ ستاره قطعاً شما از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار خواهید بود.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *