قطارهای فدک

چطور باید بلیط قطار فدک را بخریم؟

قطار یکی از وسایل حمل و نقل بوده که علاوه بر امکانات ویژه از امنیت بالایی برخوردار است. جابجایی میان دو مقصد با فاصله زیاد، برای کسانی که از سفرهای هوایی واهمه داشته یا به دلیل مشکلات جسمانی از اینگونه سفرها منع شده‌اند، تا چندی پیش با سختی هایی همراه بوده است؛

اما از سال 1393 به بعد با آغاز به کار قطار فدک، صنعت ریلی شکل جدیدی به خود گرفت و تمامی مشکلات از میان برداشته شد.

قطار 5 ستاره فدک با داشتن امکاناتی همچون سرو غذای گرم، سیستم صوتی و تصویری با کیفیت و رزولوشن بالا، احضار مهماندار و صندلی هایی متناسب با آناتومی بدن انسان، ابتدا در مسیر تهران- مشهد؛ سپس تهران- شیراز راه اندازی شد و از آغاز، فروش بلیط اینترنتی را در دستورکار خود قرار داد.

بلیط این شرکت ریلی از طریق سایت فدک با آدرس سایت sales.fadaktrains.com یا از طریق وب گاه های معتبر دیگر مانند علی بابا قابل خریداری هستند.

مسافران می‌توانند با درنظر گرفتن مبدا و مقصد خود، روز حرکت و تعداد مسافران از میان فهرست نمایش داده شده، قطار دلخواه خود را برگزیده و به مبلغ آن را با کارت بانکی خود پرداخت کنند. یکی از امکانات خاص سایت فدک امکان انتخاب کوپه به صورت دربست است.

این  مقله سعی دارد اطلاعات کاملی در رابطه با خرید بلیط دلخواه ارائه دهد.

 • قیمت بلیط قطار

 • قیمت بلیت قطار فدک

 • قیمت بلیت قطار فدک مشهد

 • قیمت بلیت کوپه دربست

 • خرید بلیت قطار

 

قیمت بلیط قطار

قیمت بلیط قطار برپایه امکانات آن تعیین می‌شود. قطارها به صورت کوپه‌ای و سالنی هستند که بر اساس سرعت حرکت قطار، توقف میان ایستگاه و شرایط کوپه‌ها نرخ ثابتی دارند. قطار نیز مانند سایر خدمات گردشگری با عنوان “ستاره” تعیین کیفیت می‌شود.

در سال جدید برای خرید بلیط قطار نرخی ما بین 89 تا 250 هزار تومان در نظر گرفته شده است که قطار فدک به دلیل امکانات ویژه‌اش در صدر قیمت‌ها قرار دارد.

قطارهای کوپه‌ای به دلیل داشتن اتاق‌های مختلف که در قطار “کوپه” نام می‌گیرند، امکان خوابیدن بر تخت خواب را فراهم کرده‌اند که این مزیتی منحصربه‌فرد برای سفرهای طولانی‌مدت است.

مسافران بر اساس نیاز و مدت‌زمان حضور در قطار، بلیط مناسب را خریداری می‌کنند.

خرید بلیط قطار فدک

قیمت بلیت قطار

قیمت بلیت قطار فدک

بلیط قطار فدک در چند دسته پنج ستاره ویژه، پنج ستاره بیزینس، پنج ستاره اکونومی و پنج ستاره فدک با عصرانه قرارگرفته است. تمامی کلاس‌های قطار فدک امکانات پذیرایی و مهمانداری را دارند و امکانات کوپه دچار تغییر نشده است.

مسافران می‌توانند بر اساس ساعت حرکت و زمان رسیدن به مقصد، کلاس خدماتی را انتخاب کنند که شرایط بهتری را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

 

 قیمت بلیت قطار فدک مشهد

قیمت بلیت قطار فدک مشهد

قیمت بلیت قطار فدک مشهد

 

هرروزه تعداد زیادی از مسافران در مسیر ریلی مشهد جابجا می‌شوند. قطار فدک در ابتدا مسیرهای متعددی را برای جابجایی مسافران در نظر گرفت، اما پس از مدتی این مسیر را فقط به یک مقصد اختصاص داد.

با توجه به اینکه این قطار در حال حاضر تنها در مسیر مشهد جابجا می‌شود قیمت آن بستگی به مبدأ مسافر دارد. البته مبدأ نیز به چند شهر به‌خصوص محدودشده است (تهران، کرج، قم، قزوین، زنجان) که بالاترین نرخ خرید بلیط قطار فدک به مسیر زنجان- مشهد باکیفیت پنج ستاره ویژه فدک تعلق می‌گیرد.

 

قیمت بلیت کوپه دربست

بسیاری از افراد که به‌صورت خانوادگی سفر می‌کنند ترجیح می‌دهند در یک کوپه کنار هم قرار بگیرند تا امنیت و آسایش آن‌ها تأمین شود. معمولاً وقتی مسافران به‌صورت مستقل و از طریق وب‌سایت تصمیم به خرید بلیط قطار می‌گیرند امکان خرید بلیط های یک کوپه‌ای را ندارند.

اما مزیت سایت فدک در اختیار قرار دادن گزینه‌ای با عنوان “کوپه دربست” بوده که در صورت انتخاب، از قرار گرفتن در یک کوپه اطمینان حاصل شده و صندی های خالی نیز برای شما رزرو می شود.

 

قیمت بلیت کوپه دربست

قیمت بلیت کوپه دربست

خرید بلیط قطار

تمامی بلیط های قطار برای مقصدهای مختلف را می‌توان از طریق وب‌سایت‌های معتبر یا آژانس‌های با مجوز رسمی خریداری کرد. اما به دلیل گسترش تکنولوژی و آسانی خرید بلیط، پیشنهاد می‌شود که بلیط قطار از طریق وب‌سایت خریداری شود.

این سایت‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که افراد برای خرید بلیط نیاز به دانش تخصصی زیادی نداشته باشند و همه افراد باکارت بانکی خود بلیط موردنظر را خریداری کنند.

با انتخاب سه گزینه مبدأ، مقصد و تاریخ، کلیه اطلاعات موردنیاز به همراه کلاس قطارها نشان داده‌شده که مسافربر اساس بودجه یا ساعت موردنظر می‌تواند یکی از آن‌ها را برگزیند.

 

قطار وسیله حمل‌ونقل عمومی است که بر اساس کیفیت و سرعت حرکت دسته‌بندی می‌شود. قطارها، دارای درجه کیفی متفاوت بر اساس ستاره هستند که هرچه تعداد این ستاره‌ها بیشتر باشد درجه اطمینان و رفاه آن بالاتر است.

خرید بلیط قطار به‌صورت حضوری و اینترنتی امکان‌پذیر بوده که خرید آنلاین آن به‌صرفه‌تر است. برای خرید بلیط قطار باید تاریخ حرکت خود را در نظر گرفته و بر اساس معیارهای موردنظر، بلیط مناسب را انتخاب کرد.

 

خرید بلیط فدک

خرید بلیط فدک

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “چطور باید بلیط قطار فدک را بخریم؟

 1. من معمولا بخوام زمینی و با قطاز سفر کنم از لحظه آخر بلیط میخرم خیلی به صرفه تره خدماتشونم بد نیس

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام
   این روش هم می تواند منطقی باشد. اما ریسک پر شدن ظرفیت ها هم وجود دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *