مقاصد گردشگری

جزایر پرنس (Kızıl Adalar) بهشت استانبول + عکس

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس خلوتگاهی دنج و آرام  و مکانی است که میتوانید ساعت ها در آن  به دور از هیاهو بنشینید و به صدای دریا و پرندگان گوش دهید. اگر به دنبال جایی هستید که ماشین وترافیک نباشد و تا چشم کار میکند درختان بلند وسرسبز باشند، این جایی است، درست مثل جزایر پرنس در استانبول که بزرگ ترین آن ها بیوک آدا نامیده می شود. در جزایر پرنس استانبول شما می توانید با بودن درشکه ای، اسبی، رستوران کوچکی به همراه شنیدن صدا مرغان دریایی آرامش خود را تکمیل کنید.

 

جزایر پرنس، بهشت آرام استانبول به کجا گفته می شود؟

جزایر پرنس، مجموعه جزایری  هستند تشکیل شده از ۹ جزیره بزرگ و کوچک در دریای مرمره، نزدیک به کشور ترکیه قرار داردند. این مجموعه جزایر صرفا با نام آدا لار شناخته می شوند. از این جزایر در دوران امپراطوری بیزانس به عنوان محلی برای تبعید استفاده می کردند، ولی امروزه به یک مقصد توریستی، گردشگری برای ترکیه تبدیل شده است.

البته از بین این ۹ جزیره، رفت وآمد مسافران تنها به ۴ جزیره آن امکان پذیر است و در آن سرویس دهی های منظم وجود دارد. این چهارجزیره به نام های: جزیره بویوک آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا، و کینالی آدا هستند که بویوک آدا بزرگترین و محبوب ترین آن ها می باشد و همچنین پنج جزیره کوچک آن که قابل دسترسی نیستند به نام های: قاشیق آدا، تاوشان آدا، یاسسی آدا، سیوری آدا و صدف آدا می باشد.

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

علت نام گذاری جزیره پرنس استانبول

دلیل نام گذاری این جزیره و اینکه چرا پرنس نام گرفته شده ماجرای جالبی دارد در زمان امپراطوری های بیزانس و امپراطوری ترکان  شاهزاده ها و پرنس هایی که به خاطر تخت قدرت اختلاف پیدا میکردند از سوی امپراطور به این جزایر تبعید میشدند .چون در گذشته شاهزادگان و پرنس ها به این جزایر تبعید می شدند، نام گذاری آنها نیز جزایز پرنس شده است. البته جزیره پرنس امروزه در تابستان به مکانی بخصوص برای افراد مشهور ترکیه تبدیل شده است. از بارزترین ویژگی های این جزایر سکوت و آرامش حاکم بر آن ها می باشد.

 

تاریخ جزایر پرنس استانبول

در گذشته این جزایر به دلایل زیادی  مورد استفاده قرار می گرفته اند ولی  همیشه به عنوان تبعیدگاه محسوب میشدند. در دوران امپراطوری بیزانس هر یک از اعضا خاندان های سلطنتی که مورد بازخواست قرار می گرفت به این مجموعه جزایر تبعید می شد. البته عده زیادی نیز در همین دوران برای نجات جان خود به جزایر پرنس فرار می کردند.

در زمان حکومت عثمانیان  تمام شاهزادگان و افراد خاص حکومتی که دردسر ساز بودند به جزایر پرنس تبعید می شدند. ولی در اواخر قرن نوزده تغییراتی رخ داد  و تعدادی از بازرگانان و ثروتمندان استانبول به این جزایر علاقه پیدا کردند و تعدادی از آن ها را به تملک خود در آوردند.

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

تردد در جزیره پرنس استانبول

البته جالب است بدانید که تردد هروسایل نقلیه موتوری و ماشینی در این جزیره ممنوع است به جز خودروهای پلیس و همین باعث شده تا آرامش در جزیره حاکم شود. مردم در این شهر بیشتر پیاده روی میکنند و یا از دوچرخه استفاده میکنند. همچنین دراین جزیره کالسکه ها و موتورهای برقی برای حمل و نقل زمینی و قایق ها برای گردش دور جزیره مورد استفاده قرار میگیرند.

 

مکان های دیدنی و اقامتی در جزایر پرنس

در سال های گذشته این جزایر به شدت مورد توجه توریست ها و گردشگران قرار گرفته اند و انواع زیادی از جاذبه های گردشگری در آن به وجود آمده است که مختصری به آن ها خواهیم پرداخت:

   :Kiyi رستوران

این رستوران  معروف در بویوک آدا که بزرگترین جزیره در جزایر پرنس میباشد، وجود داردکه در زبان ترکی استانبول به معنی ساحل می باشد. در این رستوران بهترین نوع از غذا های دریایی را می توانید سرو کنید و از طعم آن ها حیرت زده شوید.

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

هتل آدا پالاس:

این هتل  از زیباترین بناهای موجود در جزیره بویوک آدا و عتیقه ای از قرن نوزدهم، همراه با معماری ویکتوریایی می باشد. این هتل دارای  ظاهری قدیمی ولی بسیار  با شکوه است  و تزئینات داخلی آن چشم را نوازش میکند.

هتل اسپلندید پالاس:

این هتل یکی دیگر از بناهای زیبایی است که شما می توانید در سفر به این جزایر در آن اقامت داشته باشید هتل اسپلندید پالاس یا قصر با شکوه درسال ۱۹۰۸ بنا شده و دارای دکوراسیون داخلی جذاب به همراه سرویس دهی  فوق العاده از محبوبترین هتل ها در بین مسافران شناخته شده است. معماری این ساختمان مشابه ساختمان هتل نگرسکو در شهر نیس فرانسه می باشد. و همچنین از شلوغ ترین هتل ها در جزایر پرنس است.

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

چهار جزیره قابل دسترسی جزایر پرنس

 

جزیره بیوک آدا:

 بیوک آدا، به معنای  جزیره بزرگ ، بزرگترین جزیره از نه مجمع الجزایری است که اصطلاحا به  جزایر پرنس شهرت دارند و در  استانبول ترکیه قرار گرفته است. با قدم زدن و گشت و گذار در اسکله تاریخی بیوک آدا و قرار گرفتن در محیط و فضای آن جزیره به راحتی می توانید خستگی و کسالت خود را فراموش کرده و از هوای تازه آن لذت ببرید.

در این جزیره حتما از خانه معروف رشات نوری گون تکین  و کلیسا حاجیا یورگی دیدن فرمایید.

جزیره هیبلی آدا:

هیبلی آدا یکی  از جزایر پرنس استانبول است که اندازه کوچک‌تری نسبت به بقیه دارد. زمانی که وارد هیبلی آدا می‌شوید، بلندترین ساختمانی که می بینید روهبان اکولو نام دارد  که این بنا مدرسه علوم دینی ای است  که متعلق به اسقف اعظم کلیسای ارتودکس شرقی در قسطنطنیه بوده است.از دیدنی‌های دیگر این منطقه یک کلیسا زیبا به همراه باغ پشتی آن می باشد که می توانید از آن هم دیدن فرمایید.

جزیره بورگاز آدا:

این جزیره سومین جزیره بزرگ است و برای گذراندن یک روز آرام  انتخاب خوب و مناسبی می باشد. دراین جزیره حتما از قهوه های کافه چهار حرف امتحان کنید چون از مرغوب ترین دانه های قهوه استفاده میکنند. همچنین رستوران کالپازانکایا را برای سرو غذا ونوشیدنی فراموش نکنید.

جزیره کیانلی آدا:

 این جزیره دارای خانه های دنج و سواحل زیبایی می باشد. از سواحل معروف این جزیره می توان به ساحل آیازما اشاره کرد که در تابستان مقصد بسیاری از گردشگران ومسافران میباشد. همچنین رستوران های این جزیره که در امتداد اسکله آن می باشند بسیار معروف هستند و پیشنهاد میشود حتما سری به آن ها زده شود.

 

نگاهی گذرا به برخی خدماتی که توسط مهمانداران و پرسنل تشریفات در قطارهای ۵ ستاره فدک ارائه می شود:

  • قابلیت احضار مهماندار از طریق سیستم داخل کوپه و نمایش اطلاعات موقعیت مکانی قطار، سرعت، فاصله تا ایستگاه مقصد و ایستگاه پایانی، اعلام وضعیت آب و هوا در نمایشگرهای داخل کوپه
  • قابلیت استفاده از اینترانت داخلی برای پخش فایل‌‎های صوتی و تصویری در دستگاه­های مختلف
  • انتخاب درجه حرارت داخلی کوپه ­ها از طرف مهمانان
  • ارائه خدمات تشریفات و استقبال از مهمانان با فرش قرمز در سکوهای مسافری در هنگام عزیمت یا مراجعت از سفر

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *