سفر با قطار, قطار, قطارهای فدک

چطور با قطار از مشهد به قم برسیم؟

قطار مشهد - قم

چطور با قطار از مشهد به قم برسیم؟:

امروزه با وارد شدن قطارهای مدرن با امکانات زیاد، سفر توسط خطوط ریلی افزایش یافته و مورد توجه بسیاری از افراد به دلیل مزایای بالایی که قطار نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل دارد، قرار گرفته است.از پر رفت و آمدترین مسیرهای ریلی کشور به مسیر قطار مشهد قم می توان اشاره کرد، زیرا زائران حرم رضوی از شهر مقدس مشهد به شهر مقدس قم می روند و این قطار دو شهر زیارتی را به هم متصل می کند، به همین دلیل از پر ترددترین مسیرهای ریلی محسوب می شود.

در این مقاله به بررسی اطلاعات مربوط به قطارهای مسیر مشهد به قم، قیمت بلیت ها، زمان حرکت قطارها وفاصله مشهد تا قم با قطار و  هر آنچه که دانستن آن در این سفر لازم باشد می پردازیم.

سرفصل های عنوان شده در این مقاله عبارتند از:

  • جاذبه های دیدنی قم

  • راه آهن مشهد به قم

  • قیمت بلیت قطارهای مشهد به قم

  • زمان حرکت قطارهای مشهد به قم

 

جاذبه های دیدنی قم

جاذبه های قم

جاذبه های قم

حرم حضرت معصومه (س) به عنوان مهم ترین جاذبه ی شهر قم شناخته می شود. بازار و گذرهای زیادی در اطراف حرم وجود دارد که به منظور خرید کردن و گشتن استفاده می شوند. از دیگر بناهای تاریخی در قم می توان به خانه تاریخی یزدان پناه اشاره کرد.

بهترین زمان برای سفر به شهر قم بهار و پاییز است، زیرا آب و هوای قم گرم و خشک است و تابستان های آن گرم و زمستان هایش سرد است.این شهر گران نیست و شما می توانید با هزینه کمی اتاق، مهمانسرا و هتل برای هر شب رزرو کنید.

 

راه آهن مشهد به قم

قطار مشهد قم که دو شهر زیارتی مهم کشور را به یکدیگر متصل می کند با طی مسافت ۱۱۰۶ کیلومتر و در مدت ۱۳ ساعت مسافران را از مشهد به قم می رساند. ایستگاه های کاشمر، شاهرود، دامغان، سمنان و گرمسار در این مسیر قرار دارند که مسافران برای رفتن به این ایستگاه ها نیز می توانند بلیت قطار مشهد به قم را تهیه نمایند.

بهتر است بدانید با افتتاح قطار حرم تا حرم رفت و آمد در این مسیر بسیار آسان تر شده است. قطار حرم تا حرم به صورت روزانه سفر هایی از قم به مشهد و برعکس دارد. قطار مشهد به قم فدک هر روز راس ساعت ۱۶:۳۲ دقیقه از مشهد به سمت قم حرکت می کند.

 

قیمت بلیت قطارهای مشهد به قم

بسیاری از زائران حرم حضرت امام رضا (ع) در مشهد که از داخل و خارج از ایران به این شهر مقدس آمده اند، سپس به مقصد شهر مقدس قم برای زیارت خواهر ایشان حرکت می کنند. قطار گزینه ی مناسبی است که به منظور سفر به دلیل مزایای بالای آن اتخاب می کنند.

قطارهای ۵ ستاره فدک، ۵ ستاره اکونومی، ۴ تخته اکسپرس و … فقط بخشی از قطارهایی هستند که مسافران می توانند با خرید بلیت قطار مشهد به قم بر آن ها سوار شوند و به مقصد برسند.

قیمت برخی از بلیت های قطارهای این مسیر به ریال در زیر آمده است:

مشهد به قم قطار لوكس شش تخته پارس

812,000

مشهد به قم قطار شش نفره

777,500

مشهد به قم قطار پنج ستاره ويژه فدك

2,337,000

مشهد به قم قطار پنج ستاره بيزنس فدك

1,700,500

مشهد به قم قطار پنج ستاره اكونومي فدك

15,985,000

مشهد به قم قطار پنج ستاره فدك با عصرانه

1,432,000

مشهد به قم قطار سروش

1,152,500

مشهد به قم قطار چهار تخته اكسپرس

950,000

از اهمیت این نکته غافل نشوید که با خرید اینترنی بلیت از طرق وب سایت ها و اپلیکیشن ها می توانید به طور کامل قیمت ها را مشاهده کنید و آن ها را با هم مقایسه نمایید، سپس با توجه به امکاناتی که نیاز دارید بلیت قطار مورد علاقه خود را خریداری فرمایید.

زمان حرکت قطارهای مشهد به قم

مسیرهای قطار فدک

مسیرهای قطار فدک

در اینجا برای شما زمان حرکت بعضی از قطارهای مسیر مشهد قم را مشخص کردیم. همانطور که مشاهده می کنید به دلیل مسافران زیادی که این مسیر دارد، اکثر قطارها به صورت روزانه در این مسیر تردد می کنند.

مسیر مشهد به قم به دلیل وجود دو مکان زیارتی از مهم ترین مسیرهای کشور است، به صورتی که بسیاری از زائران از داخل و خارج از کشور این مسیر را می پیمایند تا خواهر و برادر را در این دو شهر مقدس زیارت کنند.

در این مقاله به بررسی مسافت ریلی مشهد تا قم پرداختیم، همچنین قطارهای موجود در این ایستگاه و زمان حرکت و قیمت بلیت آن ها را گفتیم. امیدواریم با انتخاب یک قطار مناسب سفر خوبی را تجربه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چطور با قطار از مشهد به قم برسیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *