تجربه سفری لوکس ایمن لذت بخش با قطارهای فدک

دره گردوی اراک کجاست؟ آشنایی با این مکان دوست‌داشتنی

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

دره گردوی اراک

دره گردوی اراک یکی از زیباترین دره‌های این شهر است و در این دره چشم‌اندازهای بسیار زیادی وجود دارد. در دره گردوی اراک درختان گردوی زیادی در داخل و اطراف منطقه دیده می‌شود و نام این دره نیز به دلیل وجود روستاهای اطراف آن که باغ‌های گردوی زیادی دارند، انتخاب شده است. وسعت این دره حدود ۱۰۰ هکتار است که در منطقه جنوبی شهر اراک قرار دارد. این مکان گردشگری دارای تنوع گیاهی، رودخانه و مسیرهای مختلفی است که به روستاهای اطراف این دره می‌رسد.

دره گردوی اراک در آخر هفته‌ها پذیرای گردشگران و مردم شهر اراک است و مکان آرامی برای استراحت و تفریح می‌باشد. موقیت مکانی دقیق این دره در نزدیکی کوه سرخه است که در سال ۱۳۸۵ توسط هیئت دولت به عنوان منطقه گردشگری تصویب شد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با دره گردوی اراک و ویژگی‌های این منطقه زیبا بیشتر آشنا شوید.

دره گردو اراک
دره گردو اراک

ویژگی‌های دره گردوی اراک

دره گردوی اراک بسیار زیبا و پهناور است و همانطور که گفتیم حدود ۱۰۰ هکتار وسعت دارد. در این منطقه وسیع زیبایی‌های طبیعی زیادی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها لذت برد. در این دره رودخانه، درخت، تنوع گیاهی، آبشار، جاده و مسیر، پل و ارتفاعات زیادی وجود دارد که در ادامه بیشتر از آن‌ها خواهیم گفت.

دره گردو اراک
دره گردو اراک

رودخانه

این دره به وجود رودخانه و درختان گردویی که در آنجا وجود دارد، معروف است. رودخانه این دره بسیار زیبا و بلند بوده و در برخی قسمت‌های این رودخانه سنگ فرش‌های زیبایی وجود دارد. کنار این رودخانه مکان دل‌انگیزی برای صرف غذا است و صرف غذا در کنار خانواده در کنار آن لذت خاص خود را دارد.

درختان

دره گردوی اراک بسیار پهناور است و در آن درختان گردوی بسیار زیادی وجود دارند. اما اخیرا دیده شده که برخی از افراد اقدام به قطع کردن این درختان می‌کنند. در اطراف این دره نیز درختان گردوی زیادی وجود دارند که تقریبا گردوی مورد نیاز مردم اراک و دیگر شهرها را تامین می‌کند.

دره گردو اراک
دره گردو اراک

فضای باز

در دره گردوی اراک فضای باز زیادی وجود دارد که همین امر باعث شده تا باد به خوبی در این منطقه وزش داشته باشد. وزش باد، این مکان را برای بادبادک هوا کردن مناسب می‌کند و کودکان و افراد بزرگسال می‌توانند در این منطقه تفریح خوب و مفرحی را تجربه کنند.

تنوع گیاهی

در این دره تنوع گیاهی بسیار زیادی وجود دارد و در فصل بهار گل‌ها و گیاهان زیادی را می‌توان مشاهده کرد. در فصل زمستان و بهار در ارتفاعات این دره گیاهان خاص و کمیابی رشد می‌کند که آن گیاهان را در هر جایی نمی‌توان یافت. در کنار رودخانه این دره نیز گل‌های زیبایی رشد می‌کند. سرسبز بودن این دره برای عکسبرداری مناسب است و کسانی که به عکس برداری از طبیعت علاقه‌مند هستند، در این دره می‌توانند سوژه‌های خوبی را پیدا کنند.

آبشار

در دره گردوی اراک دو یا سه آبشار وجود دارد که بسیار زیبا و قابل دسترس هستند. بر روی همه‌ی این آبشارها یک پل بنا شده که رفت و آمد را برای گردشگران و مردم راحت‌تر کند. در کنار این آبشارها سنگ نمای زیبایی ساخته شده که چشم‌انداز بسیار زیبایی را خلق کرده است. در صورتی که بارش باران زیاد باشد، صدای آبشار از فاصله زیاد به گوش می‌رسد که بسیار دل انگیز است.

ارتفاعات

دره گردو در اطراف خود ارتفاعات بلندی دارد که کوه‌نوردان و تپه‌نوردان را به سمت خود می‌طلبد. کوه‌های این دره بسیار بلند و تپه‌های آن نیز بسیار طولانی هستند که همین امر موجب منحصر به فرد شدن این دره می‎شود. علاوه بر این تنوع گیاهی در ارتفاعات این دره بیشتر بوده و در برخی موارد گیاهان خاصی نیز در اطراف دیده می‌شوند.

دره گردو اراک
دره گردو اراک

جاده و پیست

این دره بزرگ در خود جاده‌ها و پیست‌های بسیار زیادی را جای داده که افراد بسیار زیادی از نقاط مختلف شهر اراک برای انجام تمرینات و پیاده‌روی به سمت این دره می‌آیند. دره گردوی اراک جاده‌های بسیار زیادی دارد که به روستاهای اطراف این دره می‌رسند. در این روستاها باغ و درختان گردوی زیادی وجود دارد که بسیار زیبا و قدیمی هستند. پیست‌های این دره نیز مناسب دویدن و دوچرخه سواری بوده که برخی از اردوهای ورزشی نیز در این دره برگزار می‌شود.

پل‌ها

این دره پل‌های بزرگی به طول ۵ تا ۱۵ متر دارد که از روی رودخانه دره گردوی اراک می‌گذرند. نمای اطراف این پل‌ها بسیار زیبا بوده و در صورتی که رودخانه پر از آب باشد، صدای زیبای گذر آب به گوش می‌رسد که بسیار لذت بخش است. پل‌های این دره فلزی هستند و شما می‌توانید همراه با خوانواده خود روی آن‌ها گذر کرده و خاطرات خوبی برای خود بسازید. زیر این پل‌ها سنگ نماهاس شیب دار وجود دارد که آب را به سمت پایین هدایت کرده و نمای بسیار زیبایی را خلق می‌کند.

قوانین دره گردوی اراک

این دره برای اینکه مکان خوب و تمیزی برای گردشگران و مسافران باقی بماند، قوانینی دارد که در صورت رعایت نکردن آن‌ها مجبور به ترک این مکان خواهید شد. در ادامه قوانین دره گردو را به شما می‌گوییم.

  • آشغال ریختن در هر نقطه از این دره ممنوع است و در صورت مشاهده با شما برخورد خواهد شد
  • ضرر زدن به اموال عمومی در صورت مشاهده موجب جریمه نقدی شما می‌شود که باید در همان لحظه آن را پرداخت کنید
  • درست کردن آتش در این منطقه ممنوع است و شما می‌توانید وسایل گرمازا را همراه خود بیاورید
  • شنا کردن در مناطق پر عمق رودخانه و یا مکان‌هایی که آب جمع شده است، ممنوع بوده و این ممنوعیت به خاطر جان مردم وضع شده است
دره گردو اراک
دره گردو اراک

آینده دره گردو

به گفته معاون عمرانی استاندار اراک در این منطقه قرار است ساخت و سازهای بناهای تفریحی صورت بگیرد که این مکان را بسیار پیشرفته‌تر از قبل کند. گفته شده که قسمتی از این دره به یک پارک بزرگ تبدیل می‌شود که در گوشه‌ای از آن مراکز خرید، سیستم هتلینگ، کافی‌شاپ، شهربازی کوچک، جایگاه پیاده‌روی، چشم‌اندازهای زیبا مثل آب‌نما، بازی‌های کابلی، بازارچه‌های محصولات سنتی و غیره ساخته می‌شود. البته تا به امروز در این دره هیچ اقدامی انجام نشده است و معاون عمرانی استاندار اراک در آخرین مصاحبه خود اعلام کرده که این کار به زودی انجام می‌شود.

دره گردو اراک
دره گردو اراک

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعاتی را درباره دره گردوی اراک در اختیار شما گردشگران گرامی قرار دادیم. این منطقه گردشگری بسیار زیبا و دیدنی است و اگر زمانی به شهر اراک سفر کردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این مکان زیبا نیز سری بزنید تا خاطرات خوبی را همراه با خانواده خود ثبت کنید. همانطور که گفتیم در این منطقه تنوع گیاهی بسیار زیاد وجود دارد و این ویژگی برای عکاسانی که به عکس برداری از مناطق طبیعی و گل و گیاه علاقه دارند مناسب است و عکاسان می‌توانند تصاویر زیبایی را به ثبت برسانند.

دره گردو اراک
دره گردو اراک

 

نگاهی گذرا به برخی خدماتی که توسط مهمانداران و پرسنل تشریفات در قطارهای ۵ ستاره فدک ارائه می شود:

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

  • سرو پیش غذا / غذای اصلی گرم به همراه نوشیدنی­های انتخابی / و دسر
  • ارائه نوشیدنی گرم و سرد برحسب درخواست، به صورت نامحدود(چای، نسکافه)
  • ارائه سرویس خواب با کیفیت بالا و متمایزنسبت به سایرقطارها
  • مجهز به سیستم صوتی و تصویری پیشرفته IPTV با قابلیت­هایی از قبیل انتخاب از طیف متنوعی از فیلم­ها، انتخاب موسیقی و نمایش ادعیه

[/stextbox]

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

[/stextbox]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x