سفر با قطار

قطار قزوین تهران

قطار قزوین تهران

بررسی تمامی ابعاد قطار قزوین تهران برای یک سفر خاطره انگیز

زمانی که به دنبال یک سفر دلچسب به هر شهری هستید، راهکارهای مختلفی برای سفر شما وجود دارد. انتخاب قطار به عنوان یکی از محبوب‌ترین وسایل حمل و نقل بین شهری، گزینه‌ای است که می‌توان به شما برای داشتن سفری جذاب‌تر کمک کننده باشد. یکی از مسیرهای پرتردد در مسیرهای قطار فدک، مسیر قطار قزوین تهران است. قطاری که از کلان شهر تهران به سمت شهر قزوین رفته و مسافرین را به این شهر می‌رساند. با این حال، اگر به فکر سفر با این قطار هستید، بهتر است تا پیش از شروع سفر خود، اطلاعات کاملی را در این رابطه داشته باشید.

قطار قزوین تهران

قطار قزوین تهران

در این بخش و در ادامه با بررسی قطار قزوین تهران به عنوان یکی از قطارهای محبوب فدک، به شما برای این مسافرت کمک خواهیم کرد. از ایستگاه‌های قطار قزوین تهران تا دیدنی‌های قزوین و چگونگی زمان این قطار، مواردی هستند که در ادامه به سراغ آن‌ها خواهیم رفت. مواردی که امید است با بررسی آن‌ها بتوانید سفری لدچسب و هیجان انگیز را برای خود رقم بزنید.

در این مقاله به مواردی در زمینه موضوع قطار قزوین تهران می‌پردازیم.

 • ایستگاه‌های حاضر در مسیر قطار قزوین تهران
 • چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟
 • حضور دائمی قطار قزوین تهران به صورت رفت و برگشتی
 • امکانات موجود در قطارهای مسیر قزوین تهران
 • هزینه تمام شده برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران
 • حضور در قزوین و ساخت یک سفر دلچسب با دیدنی‌های قزوین
 • برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟
 • برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

 

قطار قزوین تهران

قطار قزوین تهران

ایستگاه‌های حاضر در مسیر قطار قزوین تهران

برای ایجاد شناخت اولیه نسبت به قطار قزوین تهران، لازم است تا مسیر این قطار را بشناسید. مسیر قزوین تهران مسیری نسبتا کوتاه است که تنها دو ساعت طول می‌کشد. با این حال، در بین این دو شهر، ایستگاه‌هایی وجود دارند که با بررسی آن‌ها می‌توان نسبت به این مسیر اطلاعات بیشتری را کسب کرد.

ایستگاه‌های هشتگرد، کرج، شهر قدس، کردان، آبیک، کهندژ و در نهایت تهران، مسیری است که قطار را از قزوین به تهران رسانده و مسافران را در سفر همراهی می‌کند. اگر قصد سفر به هریک از این مقاصد را دارید، با انتخاب قطار قزوین تهران می‌توانید در کمترین زمان ممکن به مقصد خود برسید.

چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟

قطارهایی که در این مسیر ریلی در حال رفت و آمد هستند عباتند از؛

قطار اتوبوسی درجه یک تا سه، قطار های کوپه ای، لوکس فدک و ..‌. همگی این مسیر را طی می کنند، که به صورت ۲۴ ساعته در این مسیر در حال جا به جایی است و چون هزینه آن نسبت به دیگر وسایل حمل و نقلی و جابجایی پایین تر می باشد طرفداران بیشتری نیز دارد علاوه بر این موارد قطار فدک با توجه به امکاناتی که دارد شرایط سفر را برای همه افراد ممکن و راحت می سازد.

چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟

چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟

حضور دائمی قطار قزوین تهران به صورت رفت و برگشتی

از دیگر نکات مهم برای بررسی قطار قزوین تهران، زمان حرکت این قطار است. از آنجایی که این قطار یک مسیر رفت و برگشتی را به صورت دائمی طی می‌کند، زمان دقیقی برای حرکت آن وجود ندارد. با این حال، به صورت معمول در هر ساعت یک قطار از تهران به مقصد قزوین و همان قطار در ساعت بعدی از قزوین به مقصد تهران حرکت می‌کند. از همین رو در صورت قصد سفر در این مسیر با یک قطار، حداکثر معطلی شما در راه آهن یک ساعت خواهد بود و به سرعت وارد قطار شده و به مقصد خود خواهید رسید. البته در صورتی که به فکر معطلی کمتری برای سفر خود هستید، با چک کردن سایت‌های فروش قطار می‌توانید زمان بیشتری را ذخیره کنید.

 

امکانات موجود در قطارهای مسیر قزوین تهران

قطار قزوین تهران مانند هر قطار دیگری ممکن است گزینه‌های بسیاری را داشته باشد. زمانی که شما برای انتخاب قطار مورد نظر خود در این سفر، موارد مختلف را بررسی کنید، متوجه تفاوت‌های بسیاری خواهید شد. انواع مختلفی از قطار مانند قطارهای اتوبوسی، قطارهای دارای واگن ۴ نفره یا ۶ نفره وجود دارد. هریک از این قطارها ممکن است برای برخی از افراد گزینه بهتری باشند. از همین رو لازم است تا براساس نیاز خود، قطار مورد نظر را مشخص کرده و آن را خریداری نمایید. برخی از امکانات موجود در قطارهای تهران قزوین عبارت است از:

 • سیستم تهویه هوای مناسب
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • انتخاب نوع پذیرایی
 •  کوپه ویژه برای خواهران و برادران
 • سرویس صورتی و تصویری مجزا در کوپه
 • سرویس خواب مجزا در برخی از قطارهای لوکس
 • پریز برق برای متصل کردن دستگاه‌های مختلف

 

برخی از ویژگی های قطارهای فدک

✅  ارائه حوله مرطوب / دستمال مرطوب

✅  سرو نوشیدنی خوشامدگویی

✅  استفاده از ظروف چینی

✅  سرو عصرانه یا صبحانه با توجه به ساعت حرکت قطار

✅  سرو پیش غذا، غذای اصلی و دسر

✅  سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا بصورت نامحدود

هزینه تمام شده برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران

زمانی که به دنبال خرید بلیط قطار برای مسیر قزوین تهران هستید، ممکن است با هزینه‌های مختلفی روبه‌رو شوید. با اینکه این مسیر، مسیری بسیار کوتاه بوده و ممکن است اختلاف قیمت‌های بسیار ناچیز و کم باشد، اما به هر حال ممکن است برای برخی اهمیت داشته باشد. اگر به دنبال بررسی هزینه تمام شده برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران هستید، باید بدانید که این قطارها براساس امکاناتی که دارند، هزینه‌های متفاوتی برای خرید خواهند داشت. از همین رو با بررسی امکانات هر قطار که در بالا به آن‌ها پرداخته شد، می‌توانید بهترین انتخاب خود را برای یک سفر دلچسب رقم بزنید.

 

قیمت بلیط قطار قزوین تهران چه میزان است؟

قیمت بلیط قطار قزوین تهران چه میزان است؟

 

همگی بر روی قیمت بلیط قطار تاثیر گذار هستند ولی قیمت نهایی بلیط قطار با مشخص کردن پارامتر های شما در زمان خرید بلیط قطار می باشد که چه مواردی را انتخاب کنید و پس از تعیین پارامترهای خود می توانید قیمت نهایی بلیط قطار را مشاهده و پرداخت کنید.

میزبانی در فدک یک اصل سازمانی است

حضور در قزوین و ساخت یک سفر دلچسب با دیدنی‌های قزوین

زمانی که تصمیم به یک سفر می‌گیرید، شناخت دیدنی‌های شهر مقصد شما اهمیت بسیاری دارد. اگر قصد دارید که از کلان شهر تهران به سمت قزوین بروید و به بازدید در این شهر بپردازید، حتما نسبت به دیدنی‌های قزوین آشنایی لازم را داشته باشید. برخی از اصلی‌ترین دیدینی‌های این شهر عبارت است از:

جاذبه های توریستی تاریخی قزوین چیست؟

جاذبه های توریستی تاریخی قزوین چیست؟

 •  بازار قدیمی قزوین مربوط به دوران صفویه و قاجاریه
 •  مسجد جامع قزوین ساخته شده در دوران هارون الرشید
 •  منطقه دیدنی الموت و قلعه نظامی الموت
 •  کاروانسرای سعد السلطنته قزوین
 •  حمام قجر به عنوان یکی از بزرگترین حمام‌های تاریخی ایران
 •  امازاده شاهزاده حسین قزوین
 •  سردر عالی قاپوی قزوین، ساخته شده توسط شاه طهماسب صفوی
 • مسجد النبی یا مشجد شاه در قزوین
 • حسینیه و خانه امینی‌های قزوین
 • دروازه درب کوشک قزوین
 •  کاخ چهل ستون قزوین
 •  کلیسای کانتور، مربوط به دوران جنگ جهانی دوم
 • خیابان سپه قزوین
 • عمارت باغ سپهدار
 •  برج‌های خرقان
 •  آب انبار سردار بزرگ
 •  باغستان سنتی قزوین
 •  سرای وزیر قانون
 •  عمارت شهرداری قزوین
 •  قلعه لمبسر قزوین
سفر به قزوین، شهری تاریخی و دیدنی

سفر به قزوین، شهری تاریخی و دیدنی

کاخ چهلستون:

کاخ و موزه چهلستون که یکی از بناهای تاریخی قزوین می باشد مربوط به زمان صفویه است که شهر قزوین توسط شاه طهماسب پایتخت ایران بود و به دستور شاه طهماسب کاخ و موزه چهلستون ساخته شد این بنا یکی از قدیمی ترین بناهای موجود در قزوین بوده و خیلی قبل تر از کاخ چهل ستون اصفهان بنا شده است. در حال حاضر کاخ و موزه چهلستون به یکی از مراکز خوشنویسی ایران تبدیل شده است و به طور روزانه از ساعت های ۹ صبح الی ۱۸ از این موزه بازدید به عمل می آید کاخ چهل ستون در میدان آزادی قزوین واقع شده است.

کاخ چهلستون:

کاخ چهلستون

بازار قزوین و سرای سعد السلطنه:

بازار و سرای سعد السلطنه مربوط به زمان صفویه می باشد و بناهایی که اکنون در این مکان بنا شده اند مربوط به قاجار هستند او که در زمان قاجار ساخته شده اند عبارتند از سرای سعدالسلطنه سرای وزیر سرای حاج رضا سرای رضوی تیمچه های روباز و سرپوشیده و راسته قیصریه سرای سعدالسلطنه به کاروانسرای درون شهر نیز معروف می باشد که توسط ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است.

بازار قزوین و سرای سعد السلطنه:

بازار قزوین و سرای سعد السلطنه

مسجد جامع:

مسجد جامع قزوین که در زمان قبل از اسلام یکی از آتشکده ها بوده و بنای آن مربوط به زمان هارون الرشید عباسی یعنی در زمان حکومت عباسیان بوده است این مسجد کلکسیونی است معماری‌های زمان‌های مختلف می باشد که به صورت مجموعه‌ای کامل همه این بنا ها را به نمایش می گذارد از آثار های مهمی که در مسجد جامع قزوین وجود دارد آثار به جای مانده است دوره سلجوقیان صفویه آن و تقریباً از دوره قاجار می باشد. در قسمت غربی این مسجد سفال ها سنگ نگاره ها کاشی ها و گچبری های تاریخی وجود دارد این مسجد جامع در خیابان سپه قزوین واقع شده است.

مسجد جامع:

مسجد جامع

حمام قجر:

حمام قجر که یکی از بزرگترین حمام ها و قدیمی‌ترین حمام های قزوین می باشد ساخته شده در دوره صفویه است و از نظر توریستی و جایگاه اجتماعی رتبه بالایی دارد زیرا جلوه های نمایشی قزوین را در سه بخش اقوام، آدام، رسوم و مشاغل را به نمایش می گذارد.

حمام قجر:

حمام قجر:

 

برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید مدارک شناسایی اعم از کارت ملی، اصل شناسنامه مسافر را باید به همراه داشته باشید. ابتدا باید وارد سایت رسمی خرید بلیط قطار شوید و بعد از مشخص کردن پارامتر های خود یعنی مبدا، مقصد، تعداد مسافرین، زمان، نوع کوپه، امکانات، نوع پذیرایی، درجه قطار و … بلیط را رزرو نمایید،

بعد رزرو و پرداخت هزینه بلیط قطار می توانید بلیط را بصورت برگه چاپی در دست داشته باشید و اطلاعات درون بلیط را با اطلاعات خود مغایرت دهید در صورت عدم مغایرت می توان به دفتر مسافرتی مراجعه کرده و نسبت به این موضوع کنید چون بعدا ممکن است در اثر این بی توجهی شما با مشکل رو به رو شوید و ماموران و یا کارمندان ایستگاه قطار  با این مشکل برخورد می کنند و از سوار شدن شما به قطار جلوگیری می شود.

 برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

اگر به فکر خرید بلیط قطار قزوین تهران هستید، شما دو راه دارید. خرید بلیط به صورت اینترنتی و خرید حضوری بلیط از راه آهن یا دفاتر بلیط قطار. هریک از این دو مسیر مزایای مختلفی را دارد. اگر از قبل تصمیم به سفر دارید و برنامه سفر شما مشخص است، به راحتی می‌توانید از سایت‌های مختلف بلیط قطار خود را تهیه کنید. با این حال، در صورتی که برنامه شما مشخص نیست و به یکباره تصمیم به سفر گرفته‌اید، با حضور در راه آهن، قطاری برای طفر خود پیدا کنید. از آنجایی که قطار قزوین تهران، مسیری دائمی و همیشگی است، همواره برای آن بلیط سریعی پیدا خواهد شد. از همین رو شما مشکل کمتری در تهیه بلیط قطار خواهید داشت و به راحتی می‌توانید اقدام به تهیه بلیط مورد نظر خود کنید.

 

 

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای خرید بلیت قطار رفت و برگشت مشهد قزوین فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-۰۲۱

4 دیدگاه در “قطار قزوین تهران

 1. علی گفت:

  سلام
  بنده میتونم با قطار اتوبوسی صبا ،تهران قزوین برم و در ایستگاه آبیک پیاده بشم؟یعنی توقفی داره؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام شما باید با قطارهای رجا تماس بگیرید

 2. سیامک گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم ما برای حرکت از شهر قدس به سمت قزوین باید چه ساعتی تو ایستگاه شهر قدس حاضر بشیم ؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام
   حتما از قبل با شماره 021-54824 تماس بگیرید.
   واحد ارتباط با مشتریان فدک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *