سفر با قطار

قطار قزوین تهران

قطار قزوین تهران

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع قطار قزوین تهران بپردازیم.

تهران اولین کلانشهر و پایتخت ایران محسوب می شود که مردم ایران و جهان از شهر تهران، به عنوان شهر زنده ایران یاد می کنند. تهران از نظر اقتصادی، سیاسی، علمی، اجتماعی و … حرف اول ایران را می زند. تهران از نظر جمعیتی نیز رتبه اول کشور را دارد چون علاوه بر جمعیت بالایی که در این شهر زندگی می کنند سیل جمعیت از شهر های دیگر برای زندگی و یا مسافرت کاری- تفریحی دیده می شود. در ادامه مقاله می خواهیم مسافرت با قطار در محور ریلی قزوین تهران را مورد بحث قرار دهیم.

قطار قزوین تهران

قطار قزوین تهران

حال به تعدادی سوال در زمینه موضوع قطار قزوین تهران پاسخ می دهیم.

 • ایستگاه های مسیر قطار قزوین تهران چیست؟
 • چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟
 • ساعت های حرکت قطار قزوین تهران چیست؟
 • قیمت بلیط قطار قزوین تهران چه میزان است؟
 • جاذبه های توریستی تاریخی قزوین چیست؟
 • برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟
 • برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

 

قطار قزوین تهران

قطار قزوین تهران

ایستگاه های مسیر قطار قزوین تهران چیست؟

قطار هایی که در بین این دو ایستگاه یعنی قزوین تهران بصورت رفت و برگشت فعالیت می کنند از ایستگاه های هشتگرد، کرج، شهر قدس، کردان، آبیک، کهندژ و در نهایت تهران توقف دارند. مسافرینی که قصد سفر از شهر قزوین به تهران و یا یکی از مسیر هایی که در این مسیر ریلی ذکر کردیم را دارند باید دو ساعت از 24 ساعت را در قطار سپری کنند که به شهر مقصد برسند.

چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟

قطارهایی که در این مسیر ریلی در حال رفت و آمد هستند عباتند از؛

قطار اتوبوسی درجه یک تا سه، قطار های کوپه ای، لوکس فدک و ..‌. همگی این مسیر را طی می کنند، که به صورت ۲۴ ساعته در این مسیر در حال جا به جایی است و چون هزینه آن نسبت به دیگر وسایل حمل و نقلی و جابجایی پایین تر می باشد طرفداران بیشتری نیز دارد علاوه بر این موارد قطار فدک با توجه به امکاناتی که دارد شرایط سفر را برای همه افراد ممکن و راحت می سازد.

چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟

چه قطار هایی مسیر قزوین تهران را طی می کنند؟

ساعت های حرکت قطار قزوین تهران چیست؟

این قطار در طول بیست و چهار ساعت بصورت رفت و برگشت در حال فعالیت است و ساعت حرکت به خصوصی ندارد ولی ساعت حرکت و توقف هر قطار با قطار دیگر 30دقیقه الی 60 دقیقه فاصله دارد برای جلوگیری از هرگونه مشکل و خطرات احتمالی در ایستگاه قطار همانند تصادف، خراب بودن قطار، جا ماندن مسافر از قطار، تاخیر حرکت قطار قبلی و یا تاخیر در به مقصد رسیدن قطار، آماده نبودن شرایط توقف برای قطار بعدی، و….پیشنهاد ما به شما این است که سایت های فروش از جمله سایت فدک را بررسی کنید.

برخی از ویژگی های قطارهای فدک

✅  ارائه حوله مرطوب / دستمال مرطوب

✅  سرو نوشیدنی خوشامدگویی

✅  استفاده از ظروف چینی

✅  سرو عصرانه یا صبحانه با توجه به ساعت حرکت قطار

✅  سرو پیش غذا، غذای اصلی و دسر

✅  سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا بصورت نامحدود

قیمت بلیط قطار قزوین تهران چه میزان است؟

قیمت بلیط قطار قزوین تهران نیز همانند دیگر قطار ها بستگی به شرایط و امکاناتی دارد که در قطار وجود دارد، و یا نوع قطار، درجه قطار، تعداد مسافرین، نوع کوپه و امکانات موجود در قطار که از قبیل؛

 • سرویس خواب مجزا در هر کوپه ( فقط برای قطار های لوکس و کوپه ای غر از قطار های اتوبوسی)
 • سرویس بهداشتی ترجیحا دو عدد ایرانی و فرنگی در هر واگن برای رفاه حال مسافرین
 • سرویس صوتی و تصویری مجزا در کوپه که در معمولا در قطار های درجه یک و لوکس فدک موجود است و امکان پخش سریال ها و شبکه های تلویزیونی را دارد.
 • پریز برق 180ولت
 • سیستم تهویه هوا
 • سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • نوع پذیرایی
 • تعداد مسافرین
 • کوپه ویژه خواهران و برادران
 • و ….
قیمت بلیط قطار قزوین تهران چه میزان است؟

قیمت بلیط قطار قزوین تهران چه میزان است؟

همگی بر روی قیمت بلیط قطار تاثیر گذار هستند ولی قیمت نهایی بلیط قطار با مشخص کردن پارامتر های شما در زمان خرید بلیط قطار می باشد که چه مواردی را انتخاب کنید و پس از تعیین پارامترهای خود می توانید قیمت نهایی بلیط قطار را مشاهده و پرداخت کنید.

میزبانی در فدک یک اصل سازمانی است

جاذبه های توریستی تاریخی قزوین چیست؟

در شهر قزوین ب دلیل قدمت و تاریخی بودن این شهر آثار تاریخی و توریستی زیادی وجود دارد که هر ساله مسافرین زیادی برای مسافرت و تفریح به قزوین سفر می کنند. حال در ادامه مقاله تعدادی از این موارد را عنوان می کنیم ؛

جاذبه های توریستی تاریخی قزوین چیست؟

جاذبه های توریستی تاریخی قزوین چیست؟

 • موزه شهر
 • کاخ عالی قاپو
 • چهل ستون
 • بازار قزوین و سرای سعدالسلطنه
 • مسجد جامع
 • مسجد و النبی
 • حمام قجر
 • سردر عالی قاپو و خیابان سپه
 • حسینیه امینی ها
 • آرامگاه حمد الله مستوفی
 • شاهزاده حسین
 • و…

 

کاخ چهلستون:

کاخ و موزه چهلستون که یکی از بناهای تاریخی قزوین می باشد مربوط به زمان صفویه است که شهر قزوین توسط شاه طهماسب پایتخت ایران بود و به دستور شاه طهماسب کاخ و موزه چهلستون ساخته شد این بنا یکی از قدیمی ترین بناهای موجود در قزوین بوده و خیلی قبل تر از کاخ چهل ستون اصفهان بنا شده است. در حال حاضر کاخ و موزه چهلستون به یکی از مراکز خوشنویسی ایران تبدیل شده است و به طور روزانه از ساعت های ۹ صبح الی ۱۸ از این موزه بازدید به عمل می آید کاخ چهل ستون در میدان آزادی قزوین واقع شده است.

کاخ چهلستون:

کاخ چهلستون:

بازار قزوین و سرای سعد السلطنه:

بازار و سرای سعد السلطنه مربوط به زمان صفویه می باشد و بناهایی که اکنون در این مکان بنا شده اند مربوط به قاجار هستند او که در زمان قاجار ساخته شده اند عبارتند از سرای سعدالسلطنه سرای وزیر سرای حاج رضا سرای رضوی تیمچه های روباز و سرپوشیده و راسته قیصریه سرای سعدالسلطنه به کاروانسرای درون شهر نیز معروف می باشد که توسط ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است.

بازار قزوین و سرای سعد السلطنه:

بازار قزوین و سرای سعد السلطنه:

مسجد جامع:

مسجد جامع قزوین که در زمان قبل از اسلام یکی از آتشکده ها بوده و بنای آن مربوط به زمان هارون الرشید عباسی یعنی در زمان حکومت عباسیان بوده است این مسجد کلکسیونی است معماری‌های زمان‌های مختلف می باشد که به صورت مجموعه‌ای کامل همه این بنا ها را به نمایش می گذارد از آثار های مهمی که در مسجد جامع قزوین وجود دارد آثار به جای مانده است دوره سلجوقیان صفویه آن و تقریباً از دوره قاجار می باشد. در قسمت غربی این مسجد سفال ها سنگ نگاره ها کاشی ها و گچبری های تاریخی وجود دارد این مسجد جامع در خیابان سپه قزوین واقع شده است.

مسجد جامع:

مسجد جامع:

حمام قجر:

حمام قجر که یکی از بزرگترین حمام ها و قدیمی‌ترین حمام های قزوین می باشد ساخته شده در دوره صفویه است و از نظر توریستی و جایگاه اجتماعی رتبه بالایی دارد زیرا جلوه های نمایشی قزوین را در سه بخش اقوام، آدام، رسوم و مشاغل را به نمایش می گذارد.

حمام قجر:

حمام قجر:

 برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید مدارک شناسایی اعم از کارت ملی، اصل شناسنامه مسافر را باید به همراه داشته باشید. ابتدا باید وارد سایت رسمی خرید بلیط قطار شوید و بعد از مشخص کردن پارامتر های خود یعنی مبدا، مقصد، تعداد مسافرین، زمان، نوع کوپه، امکانات، نوع پذیرایی، درجه قطار و … بلیط را رزرو نمایید،

بعد رزرو و پرداخت هزینه بلیط قطار می توانید بلیط را بصورت برگه چاپی در دست داشته باشید و اطلاعات درون بلیط را با اطلاعات خود مغایرت دهید در صورت عدم مغایرت می توان به دفتر مسافرتی مراجعه کرده و نسبت به این موضوع کنید چون بعدا ممکن است در اثر این بی توجهی شما با مشکل رو به رو شوید و ماموران و یا کارمندان ایستگاه قطار  با این مشکل برخورد می کنند و از سوار شدن شما به قطار جلوگیری می شود.

 برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای رزرو بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای تهیه بلیط قطار قزوین تهران باید چکار کنیم؟

برای تهیه بلیط قطار تهران قزوین می توان به دو صورت حضوری و آنلاین اقدام تهیه بلیط قطار کنید. کاربرانی که به صورت حضوری بلیط تهیه می کنند به دفاتر مسافرتی رفته و از ساعت حرکت بلیط قطار اطلاعات کسب می کنند و قطار مناسب با شرایط خود را انتخاب می کنند.

در صورتی که کاربر توانایی و یا شرایط رفتن به دفاتر مسافرتی را نداشته باشد می تواند به یکی از سایت های خرید بلیط قطار مراجعه کنند، قطارهای موجود در سایت را مشاهده و یکی را انتخاب نمایند پس از انتخاب بلیط می توانند برای تکمیل خرید هزینه آن را با کارت هایی که عضو شتاب  و دارای رمز دوم هستند پرداخت کنند و بلیط را برای روز مشخصی رزرو نمایند.

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از 200 دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021

4 دیدگاه در “قطار قزوین تهران

 1. علی گفت:

  سلام
  بنده میتونم با قطار اتوبوسی صبا ،تهران قزوین برم و در ایستگاه آبیک پیاده بشم؟یعنی توقفی داره؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام شما باید با قطارهای رجا تماس بگیرید

 2. سیامک گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم ما برای حرکت از شهر قدس به سمت قزوین باید چه ساعتی تو ایستگاه شهر قدس حاضر بشیم ؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام
   حتما از قبل با شماره 021-54824 تماس بگیرید.
   واحد ارتباط با مشتریان فدک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *