مقاصد گردشگری

جاهای دیدنی اصفهان به زبان انگیسی

جاهای دیدنی اصفهان به زبان انگیسی

در مقاله امروز می خواهیم اطلاعاتی در رابطه با جاهای دیدنی اصفهان به زبان انگیسی ، در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

ایران ما دارای نقاط دیدنی فراوانی است ،که هرکدام جذابیت وزیبایی خاص خودش را دارد.اما اگر عاشق آثارباستانی ومعماری های بی نظیر هستید پیشنهاد می کنیم حتما به اصفهان سفرکنید.

از مشهور ترین شهرهای گردشگری ایران، اصفهان می باشد که به نصف جهان شهرت یافته است.این شهر آثارتاریخی وفرهنگی زیادی دارد که بیشتر این بناها در فهرست آثار باستانی ایران به ثبت رسیده اند.

درادامه به سوالات مطرح شده پاسخ خواهیم داد:

 • مکان های تاریخی اصفهان کدامند؟

 • آتشگاه اصفهان کجاست؟

 

مکان های تاریخی اصفهان کدامند؟

 • Naqsh_ e jahan square

میدان نقش جهان جز بزرگترین وباشکوه ترین میدان های جهان به شمار می رود.دورتا دور آن حجره هایی قرار دارد که گردشگران برای خرید به آن ها مراجعه می کنند.این میدان تاریخی چهار اثر باستانی را از زمان صفویه در خود جای داده است.

مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام، سردربازارقیصریه وکاخ عالی قاپو بناهای تاریخی میدان نقش جهان هستند.

 

 • Chehel Sotoun

از مشهورترین جاذبه های گردشگری اصفهان باغ چهلستون است. این باغ  که در گذشته به باغ جهان نما معروف بوده، مساحتی حدود 67هزار مترمربع دارد. این عمارت درواقع بیست ستون دارد وانعکاس ستون های آن در حوض مقابل عمارت سبب شده که به چهل ستون شهرت یابد.

 

Chehel Sotoun

Chehel Sotoun

 

[irp posts=”3140″ name=”تورهای گردشگری در اصفهان”]

 

 • :Khaju Bridge

پل خواجو در زمان حکومت شاه عباس دوم برروی رودخانه زاینده رود احداث گردید.این پل 33مترطول و12 متر عرض همراه با 24 دهانه دارد.معماری و کاشی کاری های بی نظیری در ساخت این پل استفاده شده است.

در گوشه های پل دو شیر سنگی قرارگرفته که یادآور سپاهیان بختیاری است.پل خواجودر سال 1310 درفهرست آثار ملی ایران ثبت گردید.

Khaju Bridge

Khaju Bridge

 • :Sheikh Lotfollah Mosque

در دوره صفویان برای بزرگداشت مقام شیخ لطف الله این مسجد احداث گردید.در ساخت گنبد ها وتاق های این مسجد کاشی کاری ها زیبا وبی نظیری به کاربرده شده ومعماری خاصی در ساخت این بنا استفاده شده است .در مسجد چرخش 45 درجه ای دارد که در اصطلاح معماری سنتی به آن پاشنه می گویند.

Sheikh Lotfollah Mosque

Sheikh Lotfollah Mosque

برخی از ویژگی های قطارهای فدک

 • عایق های صوتی و حرارتی جهت حذف صداهای مزاحم و افزایش سطح کیفی سفر

 • تزئینات داخلی لوکس و مدرنبه منظور جریان هوای تازه در واگن به منظور ایجاد شرایط آسایش مسافران

 • سامانه روشنایی و نورپردازی ویژه

 • تخت های بزرگتر از اندازه استاندارد (600*1760)

 • سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز به شیرهای اتوماتیک و آب سرد و گرم

 

 

 • :Chahar Bagh School

نام دیگر مدرسه چهارباغ اصفهان، مدرسه سلطانی یا مدرسه مادرشاه است. در زمان صفویه از این مدرسه برای آموزش علوم دینی به طلاب استفاده می کردند. این مدرسه کاشی کاری های زیبا ومنحصربه فردی دارد ودر مجلل آن طلا ونقره به کاررفته است .مدرسه چهار باغ در سال 1310 به ثبت ملی رسیده است.

Chahar Bagh School

Chahar Bagh School

 

[irp posts=”1257″ name=”اخبار چارتر اصفهان”]

 

 • Isfahan Birds Garden

باغ پرندگان اصفهان از زیبا ترین باغ های پرندگان ایران محسوب می شود.این باغ در زمینی به مساحت 55 هزار مترمربع در سال 1375 احداث شد وهم اکنون بیش از 130 نوع پرنده در آن موجود است.

پرندگانی مثل اردک، قو و غاز در برکه هایی که در این باغ وجود داردزندگی می کنند وبسته به نوع پرندگان وزیست بوم آن ها قفس های شیشه ای وآهنی برای آن ها تعبیه شده است.

Isfahan Birds Garden

Isfahan Birds Garden

 • Hasht Behesht

عمارت هشت بهشت در زمان صفویه ساخته شد وحاکمان صفوی در آن زندگی می کردند.این عمارت هشت ضلعی دارای دوطبقه وچهار نما است که در ساخت هرکدام از سبک معماری خاصی استفاده شده است

طوری که هیچ کدام از آن ها شبیه دیگری نیست.در میان تالار عمارت حوضی از جنس مرمر که به حوض مروارید معروف است قرار دارد وکاشی کاری های بسیار زیبایی در ساخت آن استفاده شده است.این عمارت در سال 1313 به ثبت ملی رسید.

Hasht Behesht

Hasht Behesht

فدک، برترین قطار مسافربری بر اساس ارزیابی راه آهن ج.ا.ا در سال 1397

 

آتشگاه اصفهان کجاست؟

 Fire temple Of Isfahan

آتشگاه یاکوه آتشگاه اصفهان در اصل آتشکده مهربین نام داشت.آتشکده مهربین روی کوهی ازجنس سنگ های رسوبی در نزدیکی زاینده رود ،با بافتی خشتی بنا شده است .

موبدان زرتشتی آتش مقدس را در بناهای گردی که روی تپه وجود داشت قرار می دادند.این بنا از کهن ترین ومشهور ترین آثار تاریخی اصفهان است که در سال 1330 به ثبت ملی رسید.

 Fire temple Of Isfahan

Fire temple Of Isfahan

همچنین می توانید در هر لحظه از شبانه روز برای  خرید بلیط قطار فدک از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

قطار فدک رمز یک سفر با کیفیت می باشد.

شرکت ریل پرداز نوآفرین با هدف ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته های مشتریان، اقدام به خرید و بهره برداری از 200 دستگاه واگن مسافری ساخت کشور آلمان با نام تجاری فدک نموده است..

کوپه‌های این واگن ها از امتیازات فوق‌العاده برخوردار هستند که مسافران در طول یک سفر طولانی هیچ‌گونه خستگی را احساس نمی‌کنند.

در صورت نیاز می توانید با شماره زیر با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۵۴۸۲۴-021