مسیر تهران مشهد را چطور طی کنیم؟

سالانه افراد بسیاری در کشور سفر می کنند. این سفرها با اهداف مختلف و به مقاصد مختلف انجام می پذیرد. سال هاست که مشهد، مقصد سفر زائران حرم امام رضا (ع) از سراسر ایران بوده است؛ انگیزه اصلی این سفر عمدتاً زیارتی است  و این مسیر یکی از پر ترددترین مسیر ها می باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید، به اختصار خلاصه می شود در:

  • مسیر تهران-مشهد
  • مکان های دیدنی مسیر تهران-مشهد
  • آزادراه تهران-مشهد
  • مسیرتهران-مشهد با قطار
  • سفر به مشهد با قطارهای پنج ستاره فدک

مسیر تهران-مشهد

افرادی که از تهران به مشهد سفر می کنند، می توانند از دو جاده به مقصد برسند. اولی مسیر تهران-مشهد از شمال است، جاده تهران- مشهد از شهر های مختلفی از جمله جاده زیبای فیروزکوه می‌گذرد، سفر از مسیر تهران- مشهد از طریق فیروزکوه؛ بسیار امن و دیدنی است و به علت مسطح  و خلوت بودن این جاده، آمار تصادفات آن بسیار پایین است. سالانه ۳۵ درصد از مسافران این مسیر را انتخاب می کنند و وقت کمتری را در ترافیک میگذرانند.

راه دیگری که برای سفر به مشهد مقدس وجود دارد، مسیر تهران- مشهد از جاده سمنان است. این مسیر اگرچه عمدتاً کویری است؛ اما اگر آن را انتخاب کنید، مسافت کوتاه تری خواهید داشت و حدودا ۵ ساعت زودتر به مقصد می رسید.

مکان های دیدنی مسیر تهران-مشهد

هرکدام از مسیر های ذکر شده ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و با انتخاب هر یک می‌توانید سفری متفاوت را تجربه کنید. اگر مسیر تهران- مشهد از شمال را انتخاب کنید، می‌توانید از طبیعت بکر و سرسبز آن بهره ببرید، اما در عین حال مسیر شما طولانی تر خواهد بود اما دیدن مناطقی از قبیل تنگه واشی، چشمه آب گرم خمده و دیگر دیدنی‎ها، این راه را به تجربه ای شیرین و به یاد ماندنی بدل خواهند کرد.

هم چنین اگر از مسیر تهران- مشهد از سمنان اقدام به سفر کنید؛ با وجود کویری بودن جاده بسیار زودتر به مقصد می‌رسید و اگر برای رسیدن عجله داشته باشید این  مسیر انتخاب عاقلانه‌ تری است. اگرچه طبیعت کویر نیز طرفداران خود را دارد و نمی توان از شهر های تاریخی که در این جاده قرار دارند، چشم پوشید. یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین جاذبه های این مسیر، شهر نیشابور است. بازدید از این شهر و دیگر شهر های تاریخی، بسیار هیجان انگیز و لذت بخش خواهد بود.

با انتخاب هریک از مسیرها می توانید از طبیعت و پدیده های تاریخی و زیبای آن ها لذت برده و در راه رسیدن به مقصد از مسیر نیز بهره مند شوید.

آزادراه تهران-مشهد

طرحی با عنوان حرم تا حرم، سال‌ها پیش در دستور کار دولت قرار گرفت. این طرح به منظور کوتاه شدن و سهولت دسترسی شهرهای مرکزی به  مکان های زیارتی از جمله قم و مشهد مطرح شده و در طی این طرح اقدام به تاسیس جاده‌های سراسری شد. اولین اقدام آنها تاسیس آزاد راه قم-گرمسار بود که در سال ۱۳۹۳ افتتاح شد. هم چنین ساخت آزادراه گرمسار- سمنان و سبزوار- نیشابور- مشهد در دستور کار قرار گرفت.

به گفته میرشفیع، معاون ساخت و توسعه آزادراه ها، ۲۴ درصد از این مسیر ساخته شده است و به زودی از مسیر ۴۰ کیلومتری آن رونمایی خواهد شد.

مسیر تهران-مشهد با قطار

برای طی کردن مسیر سفر، راه های بسیاری وجود دارد. هرکدام از وسایل نقیله مزایا و معایب خود را دارند. بسیاری از مردم به دلیل قیمت مناسب و امنیت و راحتی بالا از قطار، برای سفر استفاده می کنند.

با انجام پروزه قطار سریع السیر تهران- مشهد که مورد تصویب دولت قرار گرفت، مدت زمان سفر از پایتخت به خراسان رضوی را حدودا ۱۰ ساعت کاهش خواهد داد. این قطارها شامل ۱۰ واگن هستند و قابلیت جا به جایی ۱۷۲ مسافر در هر نوبت را دارند. یعنی اگر در هر ده دقیقه یک قطار حرکت کند؛ در هر روز ۱۵۴ هزار و ۷۰۴ نفر و سالانه ۵۶ میلیون مسافر در این مسیر جا به جا خواهند شد.

قطار مشهد

سفر به مشهد با قطارهای پنج ستاره فدک

اگر دوست دارید سفر راحت و بدون دغدغه‌ای را تجربه کنید، از مسیر سفر خود لذت ببرید، در تمام مدت پذیرایی شایسته‌ای از شما صورت پذیرید و حتی اگر دوست دارید با خرید بلیط، هم زمان هم یک اتاق لوکس در یک هتل عالی رزرو کنید و بدون دردسر به مشهد مقدس برسید، می‌توانید قطارهای پنج ستاره فدک را انتخاب کنید.

قطارهای پنج ستاره فدک تمام ویژگی‌های یک قطار تمام عیار را دارد و باعث می‌شود مسیر رفت و برگشت شما بدون هیچ دغدغه ای و در نهایت آرامش طی شود.

به جز وسایل نقلیه ی نامبرده شده برای سفر از تهران به مشهد جاده ها و وسایل نقلیه دیگری (مانند هواپیما)  وجود دارند که وابسته به شرایط می توان از آن ها بهره برد و به مقصد رسید.

این مطلب را از دست ندهید  قیمت بلیط قطار تهران به استانبول 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *